06 12 2022 22:52

Пропонується для ознайомлення

ПОВІДОМЛЕННЯ

про ознайомлення споживачів із формами індивідуальних договорів

(договорів публічної  оферти)

          На виконання Закону України від 06.11.2017 року №2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги», Закону України від 22.06.2017 року №2119- VIII «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання », постанови Кабінету Міністрів України від 05 липня 2019 року № 690 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення і типових договорів про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення  і типових договорів про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення », Закону України від 03.12.2020 року № 1060-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг »  КП «Райсількомунгосп» МРР» з метою врегулювання договірних відносин зі споживачами пропонує всім абонентам ознайомитися з умовами Публічних договорів.

     Публічний договір з індивідуальним споживачем у будівлі , приміщення якої є самостійними об’єктами нерухомого майна , про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (для споживачів , які є власниками індивідуальних (садибних)житлових будинків ), надання послуг з поводження з  твердими побутовими відходами та Публічний договір з індивідуальним споживачем у будівлі , приміщення якої є самостійним об’єктом нерухомого майна , про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення та надання послуг з поводження з  твердими побутовими відходами  (для споживачів – юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців , які є власниками окремих об’єктів нерухомого майна (приміщень , будинків , будівель , споруд тощо ) по-за межами багатоповерхових житлових будинків)

      Такі договори вважаються укладеними , якщо протягом 30 днів з дня опублікування тексту типового договору на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування власник нерухомого майна не вчинив дій щодо відключення (відмови) від комунальної послуги (ст.13 Закону України «Про житлово комунальні послуги»).

    Дякуємо за розуміння та співпрацю!

Додатки знаходяться за посиланнями:

 

 Паспорта бюджетних програм місцевого бюджету на 2022 рік Костянтинівської сільської ради Мелітопольського району Запорізької області


Державна допомога суб’єктам господарювання 

 Повноваження надавати роз’яснення з питань законодавства у сфері державної допомоги належать виключно АКМУ (ст. 8 Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання»), тому рекомендуємо за консультаціями/роз’ясненнями з відповідних питань зветратися безпосередньо до АМКУ, розміщеними на сайті, а також на веб-порталі облдержадміністрації у закладці «Допомога суб’єктам господарювання» розділу «Інше» (https://www.zoda.gov.ua/article/2373/derzhavna-dopomoga-subjektam-gospodarjuvannya.html)

Лист АМКУ №500-29/01-18817 від 31.12.2021 «Про дотримання законодавства про державну допомогу


Договір КП Райсількомунгосп МРР про надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення


Індивідуальний договір на вивезення твердих побутових відходів КП Вознесенське


Пропонуємо для ознайомлення та використання!

Проєкт з медіаграмотності «Фільтр», який ініційований та реалізується Міністерством культури та інформаційної політики України.
Національний проєкт «Фільтр» знаходиться за посиланням: https://filter.mkip.gov.ua


Шановні колеги, добрий день!

Надсилаємо коментар заступника міністра соціальної політики України Віталія Музиченка щодо субсидій.
Віталій Музиченко: Монетизація субсидій – це механізм, який дає можливість людям економити
Субсидії, починаючи з травня 2021 року, надаються винятково у готівковій формі, а зекономлені кошти можна використовувати на власні потреби. Про це сказав заступник Міністра соціальної політики України Віталій Музиченко.
«Перехід виключно на монетизовану форму робить систему житлових субсидій більш ефективною й стимулює громадян до раціонального використання енергоресурсів, – вважає Віталій Музиченко. – Якщо раніше в нас було багато міфів про те, що потрібно випалювати газ, електрику, використовувати воду, бо не дадуть субсидію, то сьогодні субсидія надається виключно на уніфіковані соціальні норми. І отримувач субсидії, який економить і споживає менший обсяг житлово-комунальних послуг, ніж визначено соціальними нормативами, решту залишає собі. Ці кошти людина може вкладати, в тому числі, і у заходи енергоефективності».
За словами Віталія Музиченка, для початку на зекономлені кошти можна замінити звичайні електричні лампи на енергоефективні, з часом замінити батарею, інші елементи системи опалення або ж вікно тощо.
Заступник Міністра також зазначив, що субсидія в монетизованому вигляді перераховується людині в місяці, за який потрібно сплатити житлово-комунальні послуги. «Першого-другого числа кожного місяця держава відправляє кошти в регіони і після четвертого числа вони вже надходять до отримувачів субсидії: комусь через Укрпошту, комусь через банк. А сплатити за послуги потрібно до 20-го числа», – пояснив Віталій Музиченко.
Довідково:
У разі виникнення додаткових питань чи отримання коментарів просимо звертатися за телефоном: 098 876 99 56 або електронною адресою: media@strategi.com.ua. Контактна особа – Богдан Павленко.
Агентство стратегічних рішень  ShiStrategies є консультантом Проекту Міністерства соціальної політики України за підтримки Світового банку «Підготовка та впровадження інформаційно-роз’яснювальної кампанії щодо популяризації Проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України».
У 2016-2019 роках команда Агентства займалася реалізацією проекту «Рука допомоги».


Одноразове (спеціальне) добровільне декларування: подання уточнюючої декларації

Декларант має право уточнити інформацію, зазначену у попередньо поданій одноразовій (спеціальній) добровільній декларації, виключно шляхом подання нової Декларації.

При цьому попередньо подана Декларація, інформація з якої уточнюється, вважається анульованою.

Після завершення періоду проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування платник податків має право подати уточнюючий розрахунок до раніше поданої Декларації виключно у випадках, передбачених підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ ПКУ, а саме, у разі виявлення контролюючим органом за результатами камеральної перевірки:

 • арифметичних та логічних помилок у відповідній Декларації, що не призвели до недоплати суми збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування;
 • арифметичної помилки, що призвела до недоплати суми збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування;
 • арифметичної помилки, що призвела до переплати суми збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування.

При цьому в даних випадках уточнююча Декларація подається декларантом за умови подання ним звітної (нової звітної) Декларації до строку закінчення декларування та отримання за результатами проведеної камеральної перевірки повідомлення.

Уточнююча Декларація подається протягом 20 календарних днів з дня отримання такого повідомлення.

Отже, уточнююча одноразова (спеціальна) добровільна декларація після закінчення періоду проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування подається за умови:

— подання декларантом звітної (нової звітної) Декларації до строку закінчення зазначеного декларування;

— отримання за результатами проведеної камеральної перевірки повідомлення.

Інших підстав для подання уточнюючої Декларації після закінчення періоду декларування ПКУ не передбачено.

 

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування: термін погашення недоплати збору при поданні уточнюючої декларації

У разі подання декларантом уточнюючої одноразової (спеціальної) добровільної декларації, якщо сума збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування, визначена в уточнюючій Декларації, є більшою за суму Збору, сплачену на підставі попередньо поданої Декларації, декларант, який подав відповідну декларацію, зобов’язаний сплатити суму недоплати Збору в розмірі такої різниці протягом 30 календарних днів з дати подання уточнюючої Декларації.

Зазначена норма передбачена п. 12 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ.

 

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування: коли додаються документи, що підтверджують вартість об’єктів декларування?

Об’єктами одноразового (спеціального) добровільного декларування можуть бути:

— активи фізичної особи, що належать декларанту на праві власності і знаходяться на території України та/або за її межами станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації, у тому числі валютні цінності (банківські метали, крім тих, що не розміщені на рахунках, національна валюта (гривня) та іноземна валюта, крім коштів у готівковій формі, та права грошової вимоги (у тому числі депозит (вклад), кошти, позичені третім особам за договором позики), оформлені у письмовій формі з юридичною особою або нотаріально посвідчені у разі виникнення права вимоги декларанта до іншої фізичної особи.

До одноразової (спеціальної) добровільної декларації декларант зобов’язаний додати копії документів, що підтверджують вартість об’єктів декларування, у разі:

— місцезнаходження (реєстрації) активу фізичної особи за межами України;

— у разі декларування валютних цінностей, розміщених на рахунках у банках в Україні, та прав грошової вимоги, визначених п.п. «а» п. 4 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ.

У разі місцезнаходження (реєстрації) інших активів фізичної особи в Україні декларант може додати копії документів, що підтверджують вартість об’єктів декларування.

Зазначена норма визначена  п.п. «а» п. 4, підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ.

 

Програмні РРО: чи скасовується реєстрація РРО при переході на ПРРО?

Реєстрація РРО діє до дати скасування реєстрації РРО, що відбувається у випадках,  зокрема:

— суб’єкт господарювання у зв’язку із застосовуванням програмного РРО вирішив відмовитись від застосування РРО, строк служби якого не закінчився.

Законодавчо не передбачено обмежень на використання поряд з РРО також і програмного РРО.

Якщо суб’єкт господарювання приймає рішення замість РРО використовувати програмний РРО, то при переході на ПРРО скасовується реєстрація РРО.

Зазначена норма передбачена п. 1 глави 4 розд. II «Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги)», затвердженого наказом МФУ від 14.06.2016 № 547.

 

Платникам ПДВ: надання в оренду рухомого та нерухомого майна

База оподаткування ПДВ за операціями з надання в оренду рухомого та нерухомого майна визначається виходячи з їх договірної вартості (тобто орендної плати) (п. 188.1 ст. 188 ПКУ).

У вартості орендної плати за рухоме/нерухоме майно орендар має здійснювати економічне відшкодування (компенсацію) всіх елементів витрат, пов’язаних з послугами з надання майна в оренду.

Отже, база оподаткування за операціями з надання в оренду рухомого та нерухомого майна визначається відповідно до п. 188.1 ст. 188 ПКУ виходячи з їх договірної вартості (тобто орендної плати).

У випадку, якщо орендодавцем (крім бюджетної установи) отримуються кошти від орендаря як відшкодування (компенсація) витрат орендодавця, понесених ним з метою утримання наданого в оренду майна, такі кошти є складовою частиною орендної плати та включаються орендодавцем до бази оподаткування у загальновстановленому порядку, у тому числі за умови, якщо між орендодавцем та орендарем укладено окремі договори про надання орендарем компенсації таких витрат.

 

Платникам ПДВ: помилково зараховані з вини банку кошти на розрахунковий рахунок, чи є оподаткування?

Неналежний отримувач зобов’язаний протягом трьох робочих днів від дати надходження повідомлення банку-порушника про здійснення помилкового переказу ініціювати переказ еквівалентної суми коштів банку-порушнику, за умови отримання повідомлення цього банку про здійснення помилкового переказу (п.35.1 ст. 35 Закону України від 05.04.2001 №2346-III „Про платіжні системи та переказ коштів в Україні”).

У разі своєчасного повідомлення банком-порушником неналежного отримувача про здійснення помилкового переказу та порушення неналежним отримувачем строку, встановленого п. 35.1 цієї статті, неналежний отримувач має повернути суму переказу, а також сплатити банку-порушнику пеню в розмірі 0,1% цієї суми за кожний день починаючи від дати завершення помилкового переказу до дня повернення коштів включно, яка не може перевищувати 10% суми переказу (п. 35.2 ст. 35 Закону №2346).

При цьому, спори між банком-порушником та неналежним отримувачем щодо помилкового переказу розглядаються у судовому порядку.

Оскільки об’єктом оподаткування ПДВ, відповідно до пп.„а” та пп.„б” пп.185.1 ст.185 ПКУ є операції з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, то кошти, що не пов’язані з такими взаємовідносинами між суб’єктами господарювання та які повернуто в належні терміни, не підпадають під об’єкт оподаткування.

 

Платникам ПДВ: постачання товарів не платникам ПДВ, які наслідки?

Податок на додану вартість – це непрямий податок, який нараховується та сплачується відповідно до норм ПКУ (пп.14.1.178 ст.14 ПКУ).

Отже, виходячи з економічної природи – ПДВ — це непрямий загальнодержавний податок на споживання товарів/послуг на митній території України, та відповідно до ПКУ платником ПДВ виступає кожний суб’єкт (юридична чи фізична особа), який є споживачем цих товарів/послуг.

Тобто оподаткуванню підлягають операції з поставки товарів/послуг незалежно від того, хто їх споживає, яким способом вони виготовлені або придбані, фінансово-господарських результатів діяльності, а підприємства (організації) — продавці уповноважені здійснювати утримання та внесення до бюджету ПДВ, сплаченого кожним наступним споживачем.

Нормами ПКУ встановлено перелік операцій з постачання товарів/послуг, що не є об’єктом оподаткування та звільнені від оподаткування ПДВ, а не окремих категорій споживачів, тому і оподаткування таких операцій здійснюється не з урахуванням категорії споживачів, а залежно від наявності чи відсутності встановленої ПКУ пільги з оподаткування.

 

Порушення терміну реєстрації податкової накладної в ЄРПН

У разі порушення продавцем/покупцем граничних термінів реєстрації в ЄРПН податкових накладних (крім податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена згідно з п. 201.16 ст. 201 ПКУ) податкової накладної та/або розрахунку коригування покупець/продавець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний період заяву із скаргою на такого продавця/покупця (додаток 8 до податкової декларації) (п. 201.10 ст. 201 ПКУ).

Таке право зберігається протягом 365 календарних днів, що настають за граничним терміном подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому порушено граничні терміни реєстрації в ЄРПН.

До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв’язку з придбанням таких товарів/послуг, або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України від 16.07.1999 № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.

Протягом 90 календарних днів з дня надходження такої заяви із скаргою з урахуванням вимог, встановлених п.п. 78.1.9 ст. 78 ПКУ, контролюючий орган зобов’язаний провести документальну перевірку зазначеного продавця для з’ясування достовірності та повноти нарахування ним зобов’язань з ПДВ за такою операцією.

Отже, у разі порушення продавцем/покупцем граничних термінів реєстрації в ЄРПН податкової накладної та/або розрахунку коригування покупець/продавець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації з ПДВ за звітний податковий період заяву із скаргою на такого продавця/покупця.

 

Платникам податку на прибуток: відповідальність за неподання/несвоєчасне подання фінансової звітності

Платник податку на прибуток (крім платників податку на прибуток, які відповідно до Закону від 16.07.1999 № 996-XIV зобов’язані оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським звітом) подає разом з відповідною податковою декларацією квартальну або річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації з урахуванням вимог ст. 137 ПКУ (п. 46.2 ст. 46 ПКУ).

Платники податку на прибуток, які відповідно до Закону № 996 зобов’язані оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським звітом, подають разом з податковою декларацією за відповідний податковий (звітний) період звіт про фінансовий стан (баланс) та звіт про прибутки та збитки та інший сукупний дохід (звіт про фінансові результати), складені до перевірки фінансової звітності аудитором.

Фінансова звітність або звіт про фінансовий стан (баланс) та звіт про прибутки та збитки та інший сукупний дохід (звіт про фінансові результати) є додатком до податкової декларації з податку на прибуток (звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, розрахунку частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку) та її невід’ємною частиною.

Податкова декларація повинна містити обов’язкові реквізити, зокрема, інформацію про додатки, що додаються до податкової декларації та є її невід’ємною частиною (п. 48.3 ст. 48 ПКУ).

Податкова звітність, складена з порушенням не вважається податковою декларацією, крім випадків, встановлених п. 46.4 ст. 46 ПКУ (п. 48.7 ст. 48 ПКУ).

У разі неподання до органу ДПС фінансової звітності разом з Декларацією (Звітом) як її невід’ємної частини, така податкова звітність не визнається податковою декларацією.

Неподання/несвоєчасне подання платником податку на прибуток (неприбутковими підприємствами) Декларації (Звіту), обов’язок подання яких до контролюючих органів передбачено ПКУ:

— тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 340 грн., за кожне таке неподання або несвоєчасне подання,

— ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 грн. за кожне таке неподання або несвоєчасне подання (п. 120.1 ст. 120 ПКУ).

При цьому не передбачено право органів ДПС складати протоколи про адміністративні правопорушення за неподання або несвоєчасне подання фінансової звітності.

 

Платникам податку на прибуток: подання уточнюючого розрахунку про незастосування податкових різниць

Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених ст. 50 ПКУ), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку (п. 50.1 ст. 50 ПКУ).

Отже, платник податку, у якого річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує 20 млн. грн., не прийняв рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), та відповідно не зазначив у Податковій декларації з податку на прибуток за такий звітний (податковий) рік інформацію про наявність такого рішення:

— може скористатися правом про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на різниці, визначені розд. ІІІ ПКУ,

— подавши уточнюючу Податкову декларацію з податку на прибуток підприємств, зазначивши в ній про прийняте рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування.

 

Коли списуються помилково або надміру сплачені суми податків на повернення яких платниками не подано заяви?

Надміру сплачені грошові зобов’язання – це суми коштів, які на певну дату зараховані до відповідного бюджету або на єдиний рахунок понад нараховані суми грошових зобов’язань, граничний строк сплати яких настав на таку дату (п.п. 14.1.115 ст. 14 ПКУ).

Обов’язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов’язання та пені є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які повертаються контролюючим органом на підставі поданої платником податкової декларації за звітний календарний рік за результатами проведення перерахунку його загального річного оподатковуваного доходу) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми та/або пені (п. 43.3 ст. 43 ПКУ).

Заяви про повернення надміру сплачених грошових зобов’язань або про їх відшкодування у випадках, передбачених ПКУ, можуть бути подані не пізніше 1095 дня, що настає за днем виникнення такої переплати або отримання права на таке відшкодування (п. 102.5 ст. 102 ПКУ).

Підрозділ, що здійснює облік платежів, на підставі рішення керівника (заступника керівника або уповноваженої особи) територіального органу ДПС про списання підтверджених сум помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань, що обліковуються більше 1095 календарних днів без руху, списує відповідну суму (абз. дев’ятий п. 7 підрозд. 2 розд. ІІI наказу МФУ від 15.03.2021 № 5).

 

Неведення обліку діяльності підприємцем на загальній системі оподаткування: які наслідки?

Підприємці зобов’язані вести облік доходів і витрат та мати підтверджуючі документи щодо походження товару. Облік доходів і витрат може вестися в паперовому та/або електронному вигляді, у тому числі через електронний кабінет (п. 177.10 ст. 177 ПКУ).

Відповідно до п. 2 наказу МФУ від 13.05.2021 №261, яким затверджено Типову форму, за якою здійснюється облік доходів і витрат фізичними особами – підприємцями і фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність, та Порядок її ведення, визначено, що облік доходів і витрат ведеться в паперовому та/або електронному вигляді, у тому числі засобами Електронного кабінету у порядку, встановленому законодавством.

За неведення обліку доходів і витрат в паперовому та/або електронному вигляді фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування притягується до адміністративної відповідальності.

Так, неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку:

— тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян,

— зазначені дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (част. перша ст. 164 прим. 1 КУпАП).

 

Формування підприємцем на загальній системі оподаткування доходів та витрат за договорами комісії, доручення

Базою оподаткування для доходів, отриманих від провадження господарської діяльності є чистий річний оподатковуваний дохід, який визначається відповідно до п. 177.2 ст. 177 ПКУ (абзац четвертий п. 164.1 ст. 164 ПКУ).

Об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця (п. 177.2 ст. 177 ПКУ).

Загальний річний оподатковуваний дохід дорівнює сумі загальних місячних оподатковуваних доходів, іноземних доходів, отриманих протягом такого звітного податкового року, доходів, отриманих фізичною особою — підприємцем від провадження господарської діяльності згідно із ст. 177 ПКУ (п.п. 164.1.3 ст. 164 ПКУ).

Готівкова виручка (готівка) – це сума фактично одержаної готівки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), а також від операцій, що безпосередньо не пов’язані з реалізацією продукції (товарів, робіт, послуг) та іншого майна.

Отже – підприємець на загальній системі оподаткування – посередник (комісіонер, повірений тощо) включає до складу доходу всю суму виручки у грошовій та негрошовій формі, отриману за договором комісії, доручення тощо. Тобто, до складу доходу включається як вартість проданих товарів (робіт, послуг) так і комісійна винагорода.

До складу витрат включається сума вартості придбаних товарів (робіт, послуг), з метою їх подальшої реалізації згідно договору комісії, за умови їх документального підтвердження, сформованого на загальних підставах.

 

Чи має право підприємець — єдинник здійснювати види діяльності, які не зазначені в його облікових даних?
Підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим главою 1 розд. XIV ПКУ, та реєструється платником єдиного податку.

У разі якщо фізична особа — підприємець отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими ПКУ для платників податку — фізичних осіб (п. 177.6 ст. 177 ПКУ).

Отже, фізична особа – підприємець – платник єдиного податку не має права здійснювати в межах підприємницької діяльності такі види діяльності, які не зазначені в його облікових даних.

 

ПДФО: оподаткування страхового відшкодування, що виплачується фізичній особі за пошкоджене застраховане рухоме майно

До складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума страхової виплати, страхового відшкодування або викупна сума, отримана платником податку за договором страхування від страховика-резидента або страховика-нерезидента, іншого ніж довгострокове страхування життя та недержавне пенсійне забезпечення, та сума страхових (регламентних) виплат, страхових відшкодувань, що здійснюються Моторним (транспортним) страховим бюро України відповідно до Закону від 01.07.2004 № 1961-IV у разі виконання такої умови:

— під час страхування цивільної відповідальності сума страхового відшкодування, а під час страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів – сума страхових (регламентних) виплат, страхових відшкодувань, що здійснюються Моторним (транспортним) страховим бюро України відповідно до Закону № 1961, не може перевищувати розмір шкоди, фактично заподіяної вигодонабувачу (бенефіціару), що визначається за звичайними цінами на дату такої страхової виплати.

Зазначена норма передбачена п.п. «в» п.п. 165.1.27 ст. 165 ПКУ.

 

ПДФО: оподаткування відшкодування моральної та матеріальної шкоди

Відшкодування матеріальної або немайнової (моральної) шкоди включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, крім, зокрема:

— сум, що за рішенням суду спрямовуються на відшкодування збитків, завданих платнику податку внаслідок заподіяння йому матеріальної шкоди, а також шкоди життю та здоров’ю, а також відшкодувань моральної шкоди в розмірі, визначеному рішенням суду, але не вище чотирикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, або в розмірі, визначеному законом (п.п. 164.2.14 ст. 164 ПКУ).

Дія п.п. 164.2.14 ст. 164 ПКУ не поширюється на оподаткування сум страхових виплат, страхових відшкодувань і викупних сум за договорами страхування.

 

ПДФО: оподаткування суми, сплаченої роботодавцем за навчання найманого працівника

До доходів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, відноситься сума:

— сплачена будь-якою юридичною або фізичною особою на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів за здобуття освіти, за підготовку чи перепідготовку платника податку,

— але не вище трикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за кожний повний або неповний місяць навчання, підготовки чи перепідготовки такої фізичної особи (п.п. 165.1.21 ст. 165 ПКУ).

При цьому, законодавством не встановлено обмежень щодо терміну, за який роботодавець має право здійснити оплату за навчання найманого працівника.

Отже, якщо роботодавець сплатив за навчання найманого працівника однією сумою в поточному році за весь період навчання, який складається з декількох років, при цьому її розмір не перевищує трикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного (податкового) року за кожний повний або неповний місяць навчання, підготовки чи перепідготовки такої фізичної особи, то така сума сплачена роботодавцем, оподаткуванню не підлягає.

 

Новостворений підприємець зареєструвався в останні дні місяця (30 /31 числа): подання заяви про застосування спрощеної системи?

Для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу за місцем податкової адреси заяву (п.п. 298.1.1 ст. 298 ПКУ).

Зареєстровані в установленому порядку фізичні особи — підприємці, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, вважаються платниками єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація (п.п. 298.1.2  ст. 298 ПКУ).

Отже, новостворені підприємці для обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, повинні подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація.

Для обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку першої або другої групи, законодавчо не передбачено перенесення термінів подачі заяви для підприємців, які були зареєстровані в останні дні місяця.


Як діяти працівнику, якщо йому відкрили

електронний листок непрацездатності?

 

Поступово Україна переходить на автоматичне формування е-лікарняних замість видачі паперових листків непрацездатності. Вже з 01 жовтня 2021 року всі заклади охорони здоров’я мають повністю перейти на формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність.

Як діяти працівнику, якщо йому відкрили е-лікарняний?

 • Якщо працівник є застрахованою особою, то в разі оформлення лікарем медичного висновку про тимчасову втрату працездатності для нього автоматично сформується е-лікарняний. Також е-лікарняний автоматично відкриється в разі оформлення медичного висновку для дитини застрахованої особи, яка потребує догляду.
 • Одразу після створення медичного висновку потрібно повідомити про це роботодавця. Це можна зробити будь-яким зручним обом способом, наприклад, телефоном.
 • Якщо працівник має електронний цифровий підпис (ЕЦП), він зможе переглянути свій е-лікарняний в особистому кабінеті застрахованої особи на сайті Пенсійного фонду України. Але зазвичай у цьому немає потреби – усю необхідну інформацію щодо е-лікарняного роботодавець бачить у власному кабінеті страхувальника.
 • Водночас, роботодавець бачить лише загальну інформацію щодо тимчасової непрацездатності свого працівника, необхідну для призначення матеріального забезпечення – йому недоступний ані діагноз, ані інші приватні відомості застрахованої особи.
 • Не потрібно передавати роботодавцю медичний висновок про тимчасову непрацездатність – він містить персональні дані і не призначений для сторонніх. Також медичний висновок не є підставою для нарахування матеріального забезпечення.
 • Якщо працівник не одужає у визначений в першому медичному висновку термін, лікар створить наступний медичний висновок, який продовжить тимчасову непрацездатність – про це потрібно повідомити роботодавця.
 • Одразу після завершення періоду тимчасової непрацездатності е-лікарняний працівника змінює свій статус на «Готовий до сплати».
 • З цього моменту роботодавець має упродовж не більш ніж 10 календарних днів призначити працівнику матеріальне забезпечення, а після дати призначення не пізніше ніж через 5 робочих днів сформувати і передати до територіального відділення ФССУ заяву-розрахунок.
 • Саме від дати подання роботодавцем заяви-розрахунку залежить дата фінансування допомоги від Фонду працівнику.
 • Ми радимо не втрачати зв’язок із роботодавцем, цікавитись станом оформлення заяви-розрахунку і знати точну дату її подання.
 • Знаючи точну дату подання заяви-розрахунку за своїм е-лікарняним, працівник може слідкувати за станом фінансування онлайн у телеграм-каналі Фонду: https://t.me/socialfund.
 • Інформація щодо профінансованих дат, у які роботодавцями було подано заяви-розрахунки, оновлюється у телеграм-каналі за тегом #фінансування_оперативно. Зазвичай проходить декілька банківських днів, доки після здійснення фінансування кошти надійдуть на рахунки роботодавців для виплати допомог працівникам.
 • Однак аби працівники могли точно дізнатись, чи кошти вже перераховано їх роботодавцю, ФССУ впровадив у телеграм-каналі додаткову звітність за тегом #фінансування_страхувальників – інформація оновлюється у розрізі регіонів і означає, що кошти за заявами-розрахунками, поданими по наведену дату, вже знаходяться на рахунку роботодавця.
 • Після того, як коштинадійдуть на рахунок, роботодавецьмаєвиплатитидопомогупрацівнику у найближчийпісля дня призначеннядопомоги строк, установлений для виплатизаробітної плати, абоодразупісляотриманнякоштів від ФССУ.

Додаткову інформацію щодо оплати електронних лікарняних можна отримати у Мелітопольському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області за адресою: м. Мелітополь, вул. Бейбулатова, 16,  телефон: (0619) 42-67-53, 42-67-55.


Інформація для населення ГУ ДПС у Запорізькій області


“Фахівці прогнозують можливість нового локдауну. Найефективнішим
 способом протидії COVID є своєчасна вакцинація”
 https://www.zoda.gov.ua/news/57115/fahivtsi-prognozujut-mozhlivist-novogo-lokdaunu.-nayefektivnishim-sposobom-protidiji-COVID-je-svojechasna-vaktsinatsiya.html
 
 “Своєчасна вакцинація - це вираз відповідальності та опікування безпекою
 свого оточення”
 https://www.zoda.gov.ua/news/57126/svojechasna-vaktsinatsiya---tse-viraz-vidpovidalnosti-ta-opikuvannya-bezpekoju-svogo-otochennya.html
 
 “Медична галузь регіону має бути готова до загострення ситуації з
 COVID-19”
 https://www.zoda.gov.ua/news/57136/medichna-galuz-regionu-maje-buti-gotova-do-zagostrennya-situatsiji-z-COVID-19.html
 
 “Школярі Кушугума розпочали навчання у сучасній повністю оновленій школі
 «Інтелект»”
 https://www.zoda.gov.ua/news/57141/shkolyari-kushuguma-rozpochali-navchannya-u-suchasniy-povnistju-onovleniy-shkoli-intelekt.html

УКРАЇНО, ТИ У МЕНЕ ЄДИНА!

Наша країна цього року святкує 30-у річницю своєї Незалежності.  Зерна ідеї  української самостійності були посіяні ще тисячу років тому. За тисячоліття ці зерна не загинули, незважаючи на історичні випробування, а їхні паростки гордо зійшли 24 серпня 1991 року і Україна здобула свою Незалежність. Як квітка складається з пелюсток, так  і наша країна складається з різних  людей, регіонів та образів. Та всіх нас об’єднує  любов до нашої країни, єдиної для нас усіх.

Давайте  любити, плекати і будувати нашу  квітучу, успішну та вільну Україну разом!

Україно, ти у мене єдина!

Інформація доступна за посиланням:

https://www.zoda.gov.ua/news/56927/ukrajino,-ti-u-mene-jedina.html


З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ, УКРАЇНО!

Шановні друзі!

Сьогодні ми святкуємо 30-ту річницю здобуття незалежності Україною. Її проголошення 24 серпня 1991 року стало логічним завершенням тисячолітньої боротьби українців за свободу – одну з основоположних цінностей нашого народу. Прийнятий Верховною Радою Акт проголошення незалежності України  став символом прагнення українців  мати власну суверенну державу і самостійно визначати свою долю. Водночас, ми ж потрошку дорослішаємо, пам’ятаємо, що  незалежність нам,  у принципі, впала у руки. Ті покоління українців, які боролися, які віддавали свої життя, на жаль, не змогли здобути та утримувати її тривалий час. Нам поталанило. Точніше, вдалося скористатися здобутками попередніх поколінь у боротьбі за незалежність.

З чим ми підійшли до цього свята?

Чи є нам чим пишатися та так голосно заявляти на увесь світ, що Україна – найкраща держава? Я гадаю, відповідь – безсумнівно  «так». Це наша країна, це наша держава. З одного боку, наша дитина, а з іншого – наша матір. І вона є такою, якою зробили її ми.  Кожен з нас.

Для України це були роки розбудови держави, її владних і громадських інституцій, відродження культури та становлення стабільної економіки. Була прийнята Конституція, з’явилися три гілки влади, власна валюта, кордони, армія.

Усі ці роки наша країна наполегливо вчилася на власних помилках, як мирно долати економічні кризи, соціальну напругу, політичні протистояння. Нам вдалося побудувати толерантне суспільство, в якому знаходять спільну мову та взаємну повагу різні етнічні, релігійні, соціальні групи.

Ми вчились гуртуватися не лише перед лицем внутрішніх негараздів, але й перед лицем зовнішнього ворога. І сьогодні ми дякуємо кожному, хто береже кордони та незалежність і територіальну цілісність нашої держави. Усім тим, хто під синьо-жовтим прапором відстоює мирне небо. В останній рік до цих викликів додалась пандемія COVID-19, яка випробовує нашу здатність мобілізувати всі наявні у держави і суспільства сили та резерви, яка демонструє, наскільки ми поважаємо себе і наскільки ми поважаємо один одного.

Шлях незалежності був непростим. Але він навчив нас головному – ми сильні, коли ми згуртовані.

Переконаний, що набутий за три десятки років безцінний досвід зробив нас сильнішими та спроможнішими і дає нам можливість з оптимізмом дивитись у майбутнє. Адже в беззупинній праці ми довели своє право жити у вільній самостійній державі, обирати для неї оптимальний шлях розвитку.

Для Запорізької області ці роки відзначились не лише складнощами, але й здобутками. Нині ми маємо позитивні тенденції у всіх сферах життя. Сьогодні ми спостерігаємо зростання економіки, позапланово наповнюється бюджет. І впевнений, що у новостворених громадах є все щоб успішно використовувати нові можливості розвитку, що надала реформа децентралізації.

Давайте згадаємо 90-ті роки. У галузі енергетики визначною подією для області та країни стало введення в експлуатацію у 1995 році енергоблоку № 6 Запорізької АЕС. Це був перший промисловий об’єкт, прийнятий в експлуатацію в незалежній Україні. З цього моменту ЗАЕС стала найбільшою атомною станцією в Європі.

Область стала піонером у вітровій енергетиці. Починаючи з нульових років, було збудовано три ВЕС уздовж берегової лінії Азовського моря загальною потужністю 500 МВт.

Серед останніх об’єктів запорізької громади хотів би навести приклад відкриття у 2020 році блоку дистанційної променевої терапії Запорізького обласного протипухлинного центру. За підтримки  Європейського інвестиційного банку зведено сучасний центр, а у поточному році введене в експлуатацію унікальне обладнання міжнародного класу, яке дасть можливість щороку надавати безкоштовні послуги з радіотерапії близько 600 пацієнтам. Це дуже гарний приклад для громад, коли об’єдналися всі. І швидко, менше ніж за 2 роки збудували сучасний центр, який розпочав надавати допомогу.

У країні йде «Велике будівництво». Запоріжжя має будівельний об’єкт №1. Я ще раз неустанно буду повторювати: я вдячний долі, що нашим партнером у цій справі став президент України Володимир Зеленський. Коли я спілкуюся з Президентом, то постійно отримую від нього настанову про те, що мости повинні бути збудовані. Він завжди пропонує допомогу у цьому питанні. І це надає мені впевненості, що мости ми збудуємо. Сьогоднішні темпи будівництва засвідчують, що коли є політична воля, держава стає спроможною.

Так само в межах проєкту «Велике будівництво» ми ставимо перед собою амбіційні плани. Зрозуміло, що вся інфраструктура потребує суттєвого оновлення. У кожній громаді є стратегічні плани розвитку, і разом з обласною владою, крок за кроком ми закриваємо якісь найбільш нагальні питання розвитку громад.

Останній рік був присвячений медичній галузі. Зусилля всіх  рівнів влади були спрямовані на покращення медичного обслуговування, умов праці лікарів. У нас вже створено і буде в подальшому розвиватися перший в Україні медичний хаб на базі обласної клінічної лікарні. Відремонтовані та модернізовані майже всі приймальні відділення у лікарнях області. На наступний рік наше завдання — оновити обласну дитячу лікарню та обласну інфекційну лікарню.

Принциповою відмінністю сьогоднішньої ситуації у розбудові інфраструктури є можливість держави надати реальне фінансування проєктам від громад. Питання лише за спроможністю громад підготувати необхідну документацію.

Крок за кроком ми повинні оновити нашу країну! Ми маємо працювати на молодих людей.  Щоб вони не шукали кращої долі за кордоном.

Що дали ці 30 років нам з вами, громадянам України? Найголовніше – це колосальний досвід державотворення. Насправді ми були провінцією з усіма наслідками, які з цього витікають. Сьогодні ми можемо сказати, що Україна – це кожен з нас, що Україна – це, передусім, люди. І коли ми єдині, ми досягаємо перемоги.

Реформа децентралізації, яка продовжує реалізуватись в нашій державі, робить акцент на окремій людині. На наближеності послуг до людей, врахуванні інтересів кожного жителя навіть найменшого села, максимальній реалізації конституційних прав громадян. Минулого року в області було утворено 67 громад. Впевнений, що в кожній громаді ми отримаємо відповідальних громадян, де не буде чужої вулиці, чужого двору. Коли кожен громадянин нестиме  частину відповідальності за нашу спільну долю.

Кожен з нас має бачити себе у справі розбудови незалежної, суверенної держави. І тоді ця велика спільна робота, заснована на вірі у майбутнє і співпраці поколінь, принесе відчутний результат.

І тоді, коли прийде час відмічати 40-річчя чи 50-річчя Незалежності, наші нащадки запросять нас на таку ж зустріч та скажуть: «Ми примножили те, що розпочали ви». Дякую кожному за внесок у розвиток держави. Ще раз нагадаю, що держава – це вища форма людського співіснування. Це цінність, яку треба плекати, розвивати і берегти. А Незалежність треба підтверджувати кожного дня.

 Спасибі кожному з вас! Слава Україні!

Голова обласної державної адміністрації   Олександр Старух

Інформація доступна за посиланням:

https://www.zoda.gov.ua/news/56926/z-dnem-nezalezhnosti,-ukrajino.html


РЕМОНТІ РОБОТИ У ПРИЙМАЛЬНОМУ ВІДДІЛЕНІ БЕРДЯНСЬКОЇ ЛІКАРНІ МАЙЖЕ ЗАВЕРШЕНО

У рамках програми Президента «Велике будівництво» в Запорізькій області реконструюють 9 приймальних відділень у лікарнях.

У Бердянському територіальному медичному об’єднанні (БТМО) реконструкція приймально-діагностичного відділення завершується.

Наводити лад у відділенні починали два роки тому за сприяння Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) та участі міської влади. Реорганізація дозволила підвищити пропускну потужність і отримати новітнє діагностичне обладнання. Реконструкцію продовжили вже в рамках програми Президента «Велике будівництво».

Бердянське ТМО визначили закладом І хвилі надання стаціонарної допомоги. У лікарні 250 ліжок виділено для хворих на COVID-19, з них заповнено 95 ліжок. Придбано 28 апаратів ШВЛ, з яких 7 зайнято пацієнтами.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Інформація доступна за посиланням:

https://www.zoda.gov.ua/news/56900/remonti-roboti-u-priymalnomu-viddileni-berdyanskoji-likarni-mayzhe-zaversheno.html


З НАГОДИ УРОЧИСТИХ СВЯТ ЗАПОРІЖЦІ ПОКЛАЛИ КВІТИ ДО ПОГРУДДЯ ШЕВЧЕНКА

У Запоріжжі сьогодні, 20 серпня, відбувся урочистий захід та покладання квітів біля погруддя Т. Г. Шевченка з нагоди 30-ї річниці незалежності України та  Дня Державного Прапора України. У заході взяли участь керівниця апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко, представники міської та районної адміністрації.

24 серпня 1991 року Верховна Рада України урочисто прийняла Акт проголошення України незалежною, самостійною, демократичною державою.  Цього року ми святкуємо твою тридцяту річницю. Це не просто День народження держави — це свято пам’яті про цілі покоління наших предків, що творили націю і боролися за державність, це день, коли варто думати про майбутні покоління і про нашу відповідальність перед історією.

Під час урочистого заходу запоріжці вшанували хвилиною мовчання пам’ять всіх, хто поліг за волю й незалежність України в різні часи, воїнів, які загинули в зоні проведення антитерористичної операції та загиблих у Донецькій і Луганській областях.

Просто неба юнаки та дівчата Центру дитячої та юнацької творчості Шевченківського району та дитячої школи мистецтв № 4 виступили з творчими номерами.

Також всі охочі мали змогу відвідати виставку декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва, підготовлену юними майстрами Шевченківського району.

Наприкінці заходу представники влади, трудових колективів підприємств та громадських організацій поклали квіти до пам’ятника Великому Кобзарю.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Інформація доступна за посиланням:

https://www.zoda.gov.ua/news/56898/z-nagodi-urochistih-svyat-zaporizhtsi-poklali-kviti-do-pogruddya-shevchenka.html


ВЕЛИКЕ БУДІВНИЦТВО: ТРИВАЮТЬ РОБОТИ У ШКОЛІ ВИЩОЇ СПОРТИВНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ

Продовжуються роботи з оздоблення відкритого басейну Школи вищої спортивної майстерності, що в обласному центрі. Наразі крім басейну у Школі вищої спортивної майстерності буде оновлена покрівля, утеплений фасад та проведено ще багато інших робіт.

Інформація доступна за посиланням:

https://www.zoda.gov.ua/news/56828/velike-budivnitstvo-trivajut-roboti-u-shkoli-vishoji-sportivnoji-maysternosti.html


МЕШКАНЦІ КОМИШУВАСЬКОЇ ГРОМАДИ ОТРИМАЛИ СТАДІОН ЄВРОПЕЙСЬКОГО РІВНЯ

19 серпня голова облдержадміністрації Олександр Старух прийняв участь в урочистому відкритті центрального стадіону в смт. Комишуваха, реконструйованого за програмою Президента України «Велике будівництво»

Спортивний майданчик має спеціальне покриття, розмітку для різних ігрових видів спорту та необхідне обладнання, що відповідає вимогам проведення змагань. Наразі Комишуваська громада готова приймати змагання з футболу різного рівня. Також на стадіони можна займатися баскетболом, волейболом, легкою атлетикою, кросфітом.

Сучасний європейського гатунку стадіон оснащений трибунами на 500 місць, великим 100м х 60м футбольним полем, біговими доріжками, майданчиками для волейболу та тренажерами, сучасними роздягальнями та душовими.

Новий спортивний об’єкт дасть можливість займатися спортом 13 тисячам  людей, які проживають у громаді.

Звертаючсь з вітальними словом до присутніх на відкритті сучасної спортивної арени, голова облдержадміністрації висловив сподівання, що вона слугуватиме не лише громаді, а й стане місцем змагань міжрайонного рівня і згодом явить запорізькому спорту майстрів шкіряного м’яча світового рівня.

 • В переддень 30-річчя Незалежності України ми майже кожного дня виїжджаємо на території та відкриваємо нові об’єкти, що будуються в рамках програми Президента «Велике будівництво». Це і дороги, і дитячі садочки, і нові сучасні відділення у медичних закладах. Всього близько півсотні  об’єктів до Дня Незалежності вже відкрито. Обласна влада намагатиметься зробити все для того, аби якість життя у невеликих громадах не відрізнялася від великих міст, — підкреслив Олександр Старух.

Після урочистостей голова облдержадміністрації разом з дітьми взяв участь у першій грі з футболу на новому стадіоні.

 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Інформація доступна за посиланням:

https://www.zoda.gov.ua/news/56896/meshkantsi-komishuvaskoji-gromadi-otrimali-stadion-jevropeyskogo-rivnya.html


КУРГАН ЄДНОСТІ ПРИЙМЕ ПЕРШИХ ГОСТЕЙ 23 СЕРПНЯ

В рамках реалізації програми Президента України “Велика реставрація” добігають кінця роботи з облаштування Кургану єдності, що біля Музею запорізького козацтва на Хортиці.

23 серпня в День державного прапору, на флагштоці кургану буде піднято найбільший державний прапор в Запорізькій області.

Інформація доступна за посиланням:
https://www.zoda.gov.ua/news/56827/kurgan-jednosti-priyme-pershih-gostey-23-serpnya.html

В ОБЛАСНІЙ ЛІКАРНІ ВІДКРИЛОСЯ НАДСУЧАСНЕ ПРИЙМАЛЬНЕ ВІДДІЛЕННЯ

19 серпня за участі голови Запорізької обласної державної адміністрації Олександра Старуха урочисто відкрили оновлене відділення екстреної невідкладної медичної допомоги Запорізької обласної клінічної лікарні, реконструкція якого проходила в рамках програми президента України «Велике будівництво».

 • Вперше я відвідав відділення на початку року. Реконструкція тільки починалась. А відсьогодні воно вже приймає перших пацієнтів та починає роботу на запроєктовану потужність, — звернувся до присутніх на урочистому відкритті відділення Олександр Старух. – Рівень організації робіт, що були забезпечені керівництвом обласної лікарні, є чудовим прикладом для всієї області, як треба будувати – в рамках одного року розпочати реконструкцію та завершити її. Обласна влада разом з керівництвом лікарні забезпечує покрокове просування надання медичних послуг жителям області до найвибагливіших стандартів європейського зразка.

Як зазначив директор Запорізької обласної лікарні Ігор Шишка, нове відділення екстреної невідкладної медичної допомоги створене шляхом логічного та концептуального поєднання приймального відділення з реанімаційним. Воно є найсучаснішим в Україні, має усе необхідне устаткування для надання повноцінної допомоги пацієнтам, включаючи вкрай важкі стани, та відповідає всім вимогам медицини невідкладних станів. У режимі 24/7 кожен пацієнт зможе за лічені хвилини пройти всебічне екстрене дослідження та отримати повний комплекс високоякісної медичної допомоги.

У відділенні розміщено палати різного профілю. Це інфекційні ізолятори, ліжка інтенсивної терапії. Є можливість відокремити палати з метою недопущення інфікування пацієнтів у межах лікарні. У наявності власна операційна.

Голові облдержадміністрації та іншим гостям презентували створений на території медичного містечка спеціальний вертолітний майданчик. Його появі лікарня завдячує керівництву «Мотор-Січі», яке з розумінням поставилось до необхідності розвитку санавіації на території Запорізького регіону.

Також Ігор Шишка поінформував гостей про продовження робіт з реконструкції будівлі обласної лікарні. Так, у цьому році буде завершений великий проєкт з термомодернізації головного корпусу обласної лікарні.  Завершена розробка необхідної технічної документації для подачі на конкурс ДФРР проєкту з внутрішньої реконструкції північного крила головного корпусу лікарні. У найближчих планах — закупівля нового обладнання на суму 120 млн грн для створення одного з найкращих операційних блоків.

Також тривають роботи зі створення безпечної сервісної інфраструктури території медичного містечка. Це і охорона, і огорожа, і відео спостереження, а також облаштування паркомісць, сучасного освітлення і таке інше. Вирішується питання щодо створення об’їзної дороги та додаткової дороги на територію лікарні. Тому що існування лише одного заїзду до такого потужного медичного комплексу, де надається, в тому числі, ургентна допомога в режимі 24/7, не відповідає сучасним вимогам безпеки.

 • Для нас, як представників обласної влади, головне, що з відкриттям реконструйованого відділення боротьба за життя і здоров’я запоріжців стала більш ефективною. Чекаємо від керівництва лікарні подальших активних дій з оновлення інфраструктури медичного закладу в рамках створення МедичногоХАБу Південного Сходу України, — резюмував Олександр Старух.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Інформація доступна за посиланням:

https://www.zoda.gov.ua/news/56895/v-oblasniy-likarni-vidkrilosya-nadsuchasne-priymalne-viddilennya.html


ЗАВЕРШУЮТЬСЯ БЕТОННІ РОБОТИ СТЕЛІ МУЗЕЮ ЗАПОРІЗЬКОГО КОЗАЦТВА.

В рамках реалізації програми Президента України “Велика реставрація” добігають кінця роботи з влаштування нової стелі музею. Укладено два шари бетону. Зроблена двошарова гідроізоляція. Продумана система водовідведення з даху, яка не дозволить волозі потрапляти всередину будівлі. Крім основної своєї прямої функції, стеля виконуватиме роль оглядового майданчика.
Інформація доступна за посиланням:
https://www.zoda.gov.ua/news/56833/zavershujutsya-betonni-roboti-steli-muzeju-zaporizkogo-kozatstva..html

ГОЛОВНИЙ ПРОЕКТ “ВЕЛИКОГО БУДІВНИЦТВА” ЗАПОРІЗЬКІ МОСТИ БУДУЮТЬСЯ ПОСИЛЕНИМИ ТЕМПАМИ

Щоденно на будівельному майданчику країни №1 – Запорізьких мостах працюють сотні мостобудівників. На низовій частині балкового мосту виконано 80% запланованих робіт. До кінця поточного року його планують відкрити для руху автотранспорту.

Інформація доступна за посиланням:

https://www.zoda.gov.ua/news/56830/golovniy-proekt-velikogo-budivnitstva-zaporizki-mosti-budujutsya-posilenimi-tempami.html


ВЕЛИКЕ БУДІВНИЦТВО: ТРИВАЮТЬ РОБОТИ У ШКОЛІ ВИЩОЇ СПОРТИВНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ

Продовжуються роботи з оздоблення відкритого басейну Школи вищої спортивної майстерності, що в обласному центрі. Наразі крім басейну у Школі вищої спортивної майстерності буде оновлена покрівля, утеплений фасад та проведено ще багато інших робіт.
 Інформація доступна за посиланням:
https://www.zoda.gov.ua/news/56828/velike-budivnitstvo-trivajut-roboti-u-shkoli-vishoji-sportivnoji-maysternosti.html

КУРГАН ЄДНОСТІ ПРИЙМЕ ПЕРШИХ ГОСТЕЙ 23 СЕРПНЯ

В рамках реалізації програми Президента України “Велика реставрація” добігають кінця роботи з облаштування Кургану єдності, що біля Музею запорізького козацтва на Хортиці.

23 серпня в День державного прапору, на флагштоці кургану буде піднято найбільший державний прапор в Запорізькій області.

Інформація доступна за посиланням:

https://www.zoda.gov.ua/news/56827/kurgan-jednosti-priyme-pershih-gostey-23-serpnya.html
На етапі підготовки та написання Стратегії розвитку Мелітопольського району, пропонується форму для опитування.

Про опублікування нового серіалу на платформі Дія. Цифрова освіта «Як громаді стати цифровою»


Про державну підтримку садівництва, виноградарства та хмелярства


У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ РОЗПОЧАТО РЕМОНТ ДОРОГИ ЗА НОВОЮ ТЕХНОЛОГІЄЮ

На ділянці автомобільної дороги державного значення Н-15 Запоріжжя — Донецьк, км 51+106 — км 69+888 відбуваються ремонтні роботи. Наразі проходить фрезерування наявного покриття. Паралельно з цим розпочато роботи зі стабілізації основи дорожнього покриття за технологією «холодний ресайклінг».
Технологія холодної регенерації дозволяє отримати ідеальну поверхню без дефектів, повністю виключає появу «відбитих тріщин» і продовжує термін експлуатації у декілька разів.
Комплекс робіт на дорозі виконується в рамках Програми Президента «Велике будівництво».

ЗАВЕРШУЮТЬСЯ РОБОТИ НА ОБ’ЄКТІ ВЕЛИКОГО БУДІВНИЦТВА

Заступники голови Запорізької облдержадміністрації Злата Некрасова та Едуард Брутман відвідали обласну школу вищої спортивної майстерності, де за програмою президента «Велике будівництво» триває масштабна реконструкція.

Кілька років тому проєкт розпочинався з ідеї накрити басейн, що знаходився на вулиці. А згодом план реконструкції виріс до прибудови додаткових приміщень ШВСМ, зокрема, залу для дзюдо та медпункту, санвузлів, роздягалень, оновлення фасадної групи школи.

Після цьогорічних потужних злив, яких не витримав дах ШВСМ, реконструюватимуть також внутрішні приміщення старої будівлі школи.

Наразі покрівлю ШВСМ вже повністю оновлено. На завершальній стадії утеплення фасаду, його обшивають вологостійкою мембраною, потім облицюють фасадним покриттям.

Одночасно тривають внутрішні роботи – вже завершено монтаж мережі водопостачання та каналізації, триває стяжка підлоги.

У самій будівлі ШВСМ демонтують старі вікна та покриття стін, після чого розпочнуть ремонтні роботи.

Заступниця голови ЗОДА Злата Некрасова зазначила, що обласна  та державна влада роблять все для оперативного завершення об’єкта – фінансування надходить в повному обсязі та вчасно, нещодавно  з обласного бюджету виділили додаткові кошти на реконструкцію фасаду. Тож тепер справа лише за будівельниками, які мають виправдати покладені на них сподівання і здати ШВСМ в обіцяні терміни.

-Наше спільне завдання — якомога швидше створити тут гідні умови, аби провідні спортсмени області знов могли повернутися до тренувального процесу в стінах ШВСМ, — наголосила Злата Некрасова.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Інформація доступна за посиланням:

https://www.zoda.gov.ua/news/56709/zavershujutsya-roboti-na-objekti-velikogo-budivnitstva.html


ВЕЛИКЕ БУДІВНИЦТВО: ДОРОГА НА КИРИЛІВКУ ВІДКРИТА

У Запорізькій області на автодорозі державного значення Т-08-20 Якимівка – Кирилівка завершено облаштування асфальтобетонного покриття по основному проїзду.

Роботи з поточного середнього ремонту виконують працівники ТОВ “Автомагістраль-Південь” на замовлення Служби автомобільних доріг у Запорізькій області.

По всій протяжності автодороги, а це 41,6 км, влаштовано верхній шар дорожнього покриття. Проїзд автодорогою забезпечено. Водії тепер мають можливість рухатись до моря та назад без перешкод.

Наразі підрядники продовжують роботи з облаштування з’їздів з головної дороги, встановлення лотків для водовідведення та роботи з укріплення узбіч. Ще попереду встановлення нових дорожніх знаків, бар’єрної огорожі та нанесення дорожньої розмітки.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Інформація доступна за посиланням:

https://www.zoda.gov.ua/news/56684/velike-budivnitstvo-doroga-na-kirilivku-vidkrita.html


ВІДРОДЖЕННЯ ХОРТИЦІ ЙДЕ НАДШВИДКИМИ ТЕМПАМИ

Сьогодні у цьому особисто переконалися  дружина Президента України Олена Зеленська,  заступник Керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко, Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко та голова облдержадміністрації Олександр Старух. Разом вони оглянули стан справ на об’єктах «Великої реставрації», що будуються на острові Хортиця.

У ході візиту заступник Керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко розповів про успіхи реалізації проєкту щодо відродження Хортиці та поділився з присутніми майбутніми планами керівництва держави з подальшого оновлення острову.

 • Близько року тому в Офісі Президента виникла ініціатива створення Магнітів України, які приваблюватимуть до нас туристів з усього світу. І ми комплексно підійшли до цього питання. Хортиця  — один з найбільших Магнітів і потребує ґрунтовного відновлення. Все почалося з концепції, ідеї. Потім ми перейшли до створення нового бренду острова і вже сьогодні реалізовуємо перші кроки. Багато чого вже зроблено. Так, наприкінці серпня планується провести перший масштабний івент на відновленому Козацькому Колі, а до Дня Незалежності мають повністю завершити роботи на Кургані Єдності. В наступні роки ми продовжимо цю роботу. На черзі – оформлення паркової зони, обладнання пішохідних і велодоріжок, зон для фестивалів та багато іншого, — зазначив Кирило Тимошенко.

Коментуючи зміни на острові, голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух, в свою чергу, зазначив, що роботи сьогодні активно тривають.  Однак попереду ще більше справ. Хортиця має стати реальним символом держави, тим  місцем, де протягом свого життя має побувати кожен українець.

 • Протягом шести останніх років не працював Музей історії запорозького козацтва, а Курган Єдності був просто звичайним насипом землі. Однак, завдяки ініціативі та колосальній роботі керівництва держави, в рамках програми «Велике будівництво» розпочалась масштабна реконструкція, реальна реставрація острову. Вже сьогодні ми бачимо перші результати  —  реконструйовано Козацьке коло, виходять на фінішну пряму роботи у Музеї та на Кургані. Впевнений, що спільними зусиллями ми відновимо Хортицю і зробимо її справжнім магнітом України —  історичним, культурним та туристичним центром, територією, яка об’єднує нашу країну, — зазначив Олександр Старух.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Інформація доступна за посиланням:

https://www.zoda.gov.ua/news/56686/vidrodzhennya-hortitsi-yde-nadshvidkimi-tempami.html


ОСТРІВ ХОРТИЦЯ — СИМВОЛ ДОСТУПНОСТІ ТА БЕЗБАР’ЄРНОСТІ

Сьогодні до Запорізького краю завітала дружина Президента України Олена Зеленська. Перша леді разом із заступником Керівника Офісу Президента Кирилом Тимошенком, Міністром культури та інформаційної політики Олександром Ткаченком та головою облдержадміністрації Олександром Старухом відвідали острів Хортиця та оглянули хід робіт на об’єктах «Великої реставрації».

Сьогодні на острові тривають роботи з оновлення фасаду Музею історії запорозького козацтва та облаштування Кургану Єдності. Одним з основних завдань будівництва є врахування вимог безбар’єрності, доступності острову для всіх і кожного.

Відвідавши Хортицю, Олена Зеленська зауважила, що острів достатньо великий, тому процес створення доступного простору є складним та кропітким, адже потрібно враховувати всі нюанси, потреби різних категорій населення.

 • Хортиця має стати тим першим масштабним прикладом, який покаже всій країні, як має виглядати дійсно безбар’єрний простір. Кожен великий шлях складається з маленьких кроків. Але  сьогодні я побачила не малий крок. Роботи, які вже проведені, дійсно вражають, —  зазначила Перша леді.

Дружина Президента також наголосила, що тема безбар’єрності дійсно актуальна для всіх, а не тільки для окремих верств населення.

 • Всі ми різні, і кожен з нас в той чи інший етап свого життя може відчувати різні бар’єри. Однак держава має робити все для того, щоб створити якомога доступніший простір, забезпечити рівні умови для всіх, — сказала Олена Зеленська.

Під час відвідування острову Хортиця Перша леді зустрілася із представниками громадськості —  маломобільними групами людей. Спілкуючись з громадянами, дружина Президента України запитувала у них їх враження від вже втілених в життя змін на острові та цікавилась, яких ще умов не вистачає для повної доступності території.

 • Сьогодні разом з колегами ми побачили, як проходить обладнання доступного простору на Хортиці, і маю сказати, що роботи ще багато, але результати вже є. За подальшим оновленням острову будуть пильно слідкувати представники громадськості, щоб кожен мешканець нашої країни зміг без перешкод і з комфортом дістатися будь-якого куточку цього надзвичайного місця і насолодитися його красою, — резюмувала Олена Зеленська.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Інформація доступна за посиланням:

https://www.zoda.gov.ua/news/56685/ostriv-hortitsya—simvol-dostupnosti-ta-bezbarjernosti.html


ЗАПОРІЗЬКИЙ АВТОМОБІЛЕБУДІВНИЙ ЗАВОД НАРОЩУЄ ВИРОБНИЧІ ПОТУЖНОСТІ

Сьогодні голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Старух разом з Народним депутатом України Артемом Кунаєвим та президентом Запорізької торгово-промислової палати Володимиром Шаміловим відвідали підприємство та ознайомились з його виробничим потенціалом.

Підприємство має дві локації для виробництва своєї продукції — головний завод у Запоріжжі та моторний у Мелітополі. ЗАЗ дає роботу майже двом тисячам мешканців нашого регіону, заключає договори на виробництво автомобілів із закордонними партнерами та експортує вітчизняні авто до Європейського Союзу.

 • В сучасних реаліях доволі складно працювати, але ми оптимістично налаштовані. Постійно розробляємо нові види продукції, розширюємо клієнтську базу та шукаємо своє місце на світовому ринку, — зазначив голова правління ПрАТ «ЗАЗ» Микола Євдокименко.

Наразі потужності підприємства, за словами керівництва заводу, використовуються лише на 15 відсотках. Однак навіть за таких умов за вісім місяців цього року виготовлено понад дві тисячі легкових автівок, а в планах — наблизитися до десяти тисяч та щороку збільшувати виробництво вдвічі. Також підприємство реалізує й унікальні проєкти. Один з них — це виробництво мобільних офісів на базі грузових авто. Такі машини можна застосовувати у якості пересувного поштового відділення, центру адміністративних послуг чи пункту медичної допомоги.

Окремо на підприємстві запустили виробництво автобусів. Завод виготовляє автобуси приміського сполучення, міський та шкільний транспорт. З початку року вже виготовили 60 автобусів. Частина з них пройшла відповідну сертифікацію і пішла на експорт до Європейського Союзу. Вони просторі та зручні, мають кліматконтроль, обладнані для людей з інвалідністю та протиковідними заходами безпеки. В планах ще створити унікальний міський автобус на базі Мерседесу для внутрішнього ринку та розширювати експорт до країн Балканського півострова.

Очільник області, оглянувши підприємство, зазначив, що такі результати говорять про здатність працювати у будь-яких умовах, швидко адаптуватися до змін. Тому єдине побажання —  збільшувати обсяги виробництва в такому ж темпі і навіть  краще.

 • Сьогодні ми побачили, які потужності має завод, які використовує, і які ще можна запустити в роботу. В цілому можна констатувати, що наш автомобілебудівний завод стрімко нарощує виробництво. Крок за кроком підприємство опановує нові технології, виготовляє нові види авто, якість яких відповідає всім європейським стандартам. Тому наше подальше завдання — спільно розвивати підприємство. Адже це в інтересах нашого регіону. Розвиток автомобілебудівної галузі — це нові робочі місця, додана вартість, податки та інвестиції, — зазначив Олександр Старух, коментуючи свій візит на підприємство.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Інформація доступна за посиланням:

https://www.zoda.gov.ua/news/56677/zaporizkiy-avtomobilebudivniy-zavod-naroshuje-virobnichi-potuzhnosti.html


УКРАЇНСЬКІ ШКОЛЯРІ ЇЗДИТИМУТЬ НА АВТОБУСАХ ВИРОБНИЦТВА ЗАПОРІЗЬКОГО АВТОМОБІЛЕБУДІВНОГО ЗАВОДУ

Про це стало відомо сьогодні під час візиту голови обласної державної адміністрації Олександра Старуха на підприємство.

Він оглянув виробничі потужності та поспілкувався з головою правління ПрАТ «ЗАЗ» Миколою Євдокименком про плани підприємства.

За словами керівника, завод виграв тендери на виробництво шкільних автобусів для громад Запорізької та Чернігівської областей. На черзі ще участь в тендері у Черкаській області. В планах підприємства виготовити до кінця року понад 160 автобусів, 75 з яких відправляють в українські школи. Новий шкільний транспорт обладнають зручними кріслами для дітей різного віку, окремими місцями для супроводжуючих осіб та враховують всі вимоги інклюзії, зокрема, можуть бути встановлені гідравлічні підіймачі та пандуси.

Нагадаємо, що минулого року підприємство вже довело свою здатність забезпечити українських школярів якісним та комфортним транспортом. Так, на замовлення облдержадміністрації ЗАЗ виготовив 30 нових шкільних автобусів, які вже сьогодні довозять наших школярів до їх навчальних закладів.

У подальших планах лише нарощувати потужності, щоб повністю задовольнити потреби у шкільному транспорті громад як нашого регіону так і всієї країни.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Інформація доступна за посиланням:

https://www.zoda.gov.ua/news/56679/ukrajinski-shkolyari-jizditimut-na-avtobusah-virobnitstva-zaporizkogo-avtomobilebudivnogo-zavodu.html


ВЕЛИКЕ БУДІВНИЦТВО — ЦЕ НОВА ЯКІСТЬ МЕДИЧНИХ ПОСЛУГ

Вже сьогодні у  Мелітополі в оновленій у рамках програми Президента України «Велике будівництво» лікарні невідкладних станів прийматимуть перших пацієнтів на сучасному рентген-апараті Calypso MTOes. Голова Запорізької ОДА Олександр Старух під час робочої поїздки до Мелітопольського району особисто оглянув стан підготовки лікарні та пересвідчився, що сучасна медтехніка здатна якісно лікувати громадян.

Лікарня невідкладних станів є опорним закладом і надає вторинну медичну допомогу 290 тис. жителів об’єднаного Мелітопольського району. У реконструйованому відділенні екстреної (невідкладної) медичної допомоги повноцінно функціонують палати реанімації, палата для перебування хворих в невідкладному стані, протишокова та мала операційні (все з централізованим кисневим забезпеченням). І від сьогодні медзаклад ще підсилили новим рентген-апаратом Calypso MTOes.

Нова рентгенівська система розрахована на 2 робочих місця з цифровою обробкою зображення і цифровим термопринтером. Апарат достатньо мобільний та може використовуватися як при планових оглядах так і в екстрених випадках.

Відтепер пацієнти лікарні, яким потрібно буде пройти рентгенографію, зможуть це зробити максимально якісно та швидко. Адже новий апарат має високу точність зображень та малий час очікування результату. Крім того, наявна система дистанційного консультування пацієнтів –  в кожному відділенні лікарні встановлена відповідна програма і лише через 30 секунд  після виконання дослідження кожен лікар зможе переглянути рентгенограму, не виходячи зі свого кабінету.

Подібні рентген-апарати також встановлено в оновлених діагностичних відділеннях міст Токмак, Енергодар, Василівка, Пологи, Бердянськ та Запоріжжя. Обладнання закуплене за державні кошти та передане у безоплатне користування лікарням області. Усього для потреб медзакладів області придбано 8 рентгенівських діагностичних систем Calypso F MTOes та ще 5 ультразвукових діагностичних систем ARIETTA Prologue.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Інформація доступна за посиланням:

https://www.zoda.gov.ua/news/56666/velike-budivnitstvo—tse-nova-yakist-medichnih-poslug.html


В ОБЛАСТІ ПРОДОВЖУЄТЬСЯ ОНОВЛЕННЯ АВТОШЛЯХУ М-18

В рамках реалізації проєктів “Великого будівництва” ремонтники дійшли до оновлення мосту через річку Малий Утлюк, що розташований на км 437+695 міжнародної автодороги державного значення М-18 Харків — Сімферополь — Алушта — Ялта, за перехрестям з дорогою на Кирилівку в напрямку Херсонської області.

За оперативною інформацією Служби автомобільних доріг в Запорізькій області в рамках проєкту старий дефектний міст розберуть, а замість нього буде здійснено будівництво нового верхового автодорожнього мосту за розрахунковою схемою 21,0+24,0 м. Крім того, дорожники проведуть перевлаштування ділянок сполучення нового мосту з автодорожніми підходами, з урахуванням всіх нових норм і стандартів.

Роботи з ремонту стартували в червні. Тоді ремонтники розбирали існуючу споруду верхового мосту. Наразі на ділянці виконуються роботи з забивання паль і формування основи нового мосту.

Довідково.

Міст через річку Малий Утлюк побудований ще в 1949 році і складається з верхового та низового переходів. Після обстеження спеціалісти виявили низку дефектів, але їх ліквідація не має сенсу, тому фахівці прийняли рішення повністю перебудувати міст. Ремонт виконується  в рамках президентської програми “Велике будівництво”.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Інформація доступна за посиланням:

https://www.zoda.gov.ua/news/56668/v-oblasti-prodovzhujetsya-onovlennya-avtoshlyahu-m-18.html


БЕЗПЕРЕБІЙНА РОБОТА ЦЕНТРІВ З ВАКЦИНАЦІЇ — НА ПОСТІЙНОМУ КОНТРОЛІ ОБЛАСНОЇ ВЛАДИ

Сьогодні, 3 серпня, голова облдержадміністрації Олександр Старух ознайомився з роботою пункту вакцинації у Василівському районі Запорізької області.

Очільник області поспілкувався з керівництвом району і медичним персоналом, а також ознайомився з якістю надання послуг мешканцям громади.

 • Не за горами осінь та похолодання, що супроводжуватиметься зростанням захворювання на респіраторні інфекції. Робити щеплення необхідно зараз, зволікати немає часу. Люди мають зрозуміти, що, вакцинуючись, вони захищають себе та свої родини від можливих тяжких наслідків коронавірусної хвороби, яка вирує у всьому світі, — наголосив Олександр Старух.

За дорученням голови облдержадміністрації кожен пункт вакцинації має встановити такий графік роботи, аби людям було зручно приходити на вакцинацію. Також Олександр Старух зазначив, що в області працюють мобільні бригади медиків, які можуть виїжджати як на підприємства, так і у громади, щоб робити масове щеплення трудових колективів чи місцевих мешканців.

 • Треба створити зручні умови як для людей, так і для медиків, щоб вакцинування проходило зручно, швидко, безпечно. Наша головна мета – щепити якомога більше людей до настання чергової хвилі захворювання. Під особливою увагою — вчителі та співробітники сфери обслуговування. Вони мають зробити щеплення у першу чергу, — наголосив Олександр Старух.

Як відзначив голова ОДА, він особисто та його заступники і надалі відвідуватимуть пункти щеплення, які працюють у Запорізькій області, щоб в оперативному порядку вирішувати проблеми, з якими стикаються медики у своїй роботі.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Інформація доступна за посиланням:

https://www.zoda.gov.ua/news/56672/bezperebiyna-robota-tsentriv-z-vaktsinatsiji—na-postiynomu-kontroli-oblasnoji-vladi.html


У КОЖНІЙ ГРОМАДІ ОБЛАСТІ БУДЕ СВІЙ СПОРТИВНИЙ КООРДИНАТОР

В рамках проєкту Президента України “Активні парки — локації здорової України” на територіях області можуть з’явитися оплачувані з бюджету організатори занять з фізичної культури та спортивних заходів. Про це стало відомо на нараді голови облдержадміністрації Олександра Старуха з керівниками райдержадміністрацій.

Такий спортивний координатор займатиметься популяризацією спорту на території, вестиме пропаганду здорового способу життя та організовуватиме спортивні заходи і вправи з фізичної культури з населенням. Координатора громада має обрати сама з числа своїх мешканців.

 • Ця людина повинна стати прикладом, бути активною, комунікабельною та спортивною, за можливості, фаховою в сфері фізичної культури і спорту, — наголосив Олександр Старух, звертаючись до голів РДА.

Як зазначила начальниця Управління молоді і спорту Наталія Власова, громади мають бути зацікавлені в закритті цих вакансій. Адже передбачається, що спортивний координатор отримуватиме стимулювання своєї праці — реальні гроші, виділені державою. Відомо, що Запорізька область на оплату праці таких організаторів спортивних заходів отримає понад мільйон гривень.

Координатор працюватиме за спеціально розробленим планом та матиме повний набір спортивного реманенту, куди входитимуть м’ячі різних видів, настільний теніс, набори для ігор, скакалки, фрізбі та багато іншого.

Нагадаємо також, що в рамках проєкту Президента України “Активні парки — локації здорової України” в області приступили до другої черги створення спортивних майданчиків. Так, до кінця літа зручні спортивні локації мають з’явитися на вісімнадцяти територіях області. Це Кушугумська, Матвіївська, Берестівська, Коларівська, Воздвиженська, Гуляйпільська, Михайлівська, Тернуватська, Костянтинівська, Чернігівська, Смирнівська та інші громади.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Інформація доступна за посиланням:

https://www.zoda.gov.ua/news/56674/u-kozhniy-gromadi-oblasti-bude-sviy-sportivniy-koordinator.html


РАЙОНАМ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ ПОСТАВЛЕНО ЗАВДАННЯ АКТИВІЗУВАТИ ВАКЦИНАЛЬНУ КАМПАНІЮ ПРОТИ COVID

Як повідомила присутнім на нараді координаторка вакцинальної кампанії в області Марина Колерова, в регіоні зроблено понад 117 тисяч щеплень. З них повністю завершили курс вакцинації 66 тисяч людей. Щодня медики роблять близько 5 тисяч щеплень, але потужності медичної системи дозволяють робити до 11 тисяч.

Очільник області, коментуючи цю статистику, наголосив, що низькі темпи вакцинації — це явна ознака поганої організації роботи на територіях.

— Вакцин достатньо. Всі вони ефективні та якісні. Але ми продовжуємо спостерігати  низькі темпи вакцинації, зокрема, наших освітян. По області в цій категорії щеплено менше 20 відсотків, але в той же час наші сусіди мають показники від 40-50 відсотків. У нас що, різні вчителі?  Ні. Вся проблема в якості організаційної роботи на місцях. Тому необхідно з керівниками громад напрацювати чіткі графіки вакцинації. Крім того, всі центри та пункти вакцинації мають працювати щоденно. Громадяни повинні мати змогу зробити своєчасно життєвоважливе щеплення, —  звернувся до керівників райдержадміністрацій Олександр Старух.

Посадовець окремо наголосив на тому, що за рішенням Уряду освітні заклади, де вакциновано менше 80 відсотків персоналу, не розпочнуть роботу в новому навчальному році. І це не рекомендації, а чітке завдання влади.

— Люди мають турбуватися про своє здоров’я та безпеку інших. Вакцинація — це нормальна практика. В усьому світі люди роблять щеплення проти COVID-19. Понад 80 відсотків лікарів уже його зробили. Також працівники ОДА пройшли вакцинацію і все гаразд, жодних негативних наслідків. Тому прошу відповідально поставитися до цього питання і своєчасно зробити щеплення, —  звернувся до громадян Олександр Старух.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Інформація доступна за посиланням:

https://www.zoda.gov.ua/news/56673/rayonam-zaporizkoji-oblasti-postavleno-zavdannya-aktivizuvati-vaktsinalnu-kampaniju-proti-COVID.html


ЗА КОШТИ УРЯДУ НІМЕЧЧИНИ У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ БУДУТЬ ОНОВЛЕНІ ЛІКАРНІ

Сьогодні, 3 серпня, в облдержадміністрації підписано меморандум про співпрацю щодо покращення умов надання медичних послуг у містах  Мелітополь та Гуляйполе. Меморандум підписано в рамках проєкту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури УФСІ VIII».

У заході взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Володимир Шустов, заступник голови обласної ради Владислав Куценко, міський голова м. Мелітополь Іван Федоров, міський голова м. Гуляйполе Сергій Ярмак та директор Південно-Східного регіонального представництва Українського Фонду соціальних інвестицій Василь Буртник.

Згідно меморандуму, планується профінансувати енергоефективне оновлення приміщень та постачання медичного обладнання для КНП «Територіальне медичне об’єднання «Багатопрофільна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги» Мелітопольської міської ради та КНП «Гуляйпільський центр первинної медико-санітарної допомоги» Гуляйпільської міської ради.

— Це не перший крок до нашої спільної мети. Це вже 8-й проєкт, спрямований на найбільшу потребу – покращення умов для пацієнтів та медичних працівників. Реалізація таких ініціатив має вплив на весь регіон. Це сучасні умови лікування для мешканців громад, а також гідні умови праці для наших медиків. Обласна влада надасть максимальну підтримку та сприяння у реалізації таких проєктів у Запорізькому регіоні, — відзначив Володимир Шустов.

Прогнозний розмір фінансування перелічених об’єктів наразі становить близько 40 млн грн. Позитивні зміни відбудуться для понад 60 тисяч мешканців, які користуються послугами медичних закладів.

—  Сьогодні ми даємо офіційний старт ще одному медичному проєкту. Будемо разом працювати над його реалізацією. Ми співпрацюємо вже не перший рік. Протягом попередніх років активної роботи в області за нашої підтримки відкрито вже багато соціальних проєктів. Сподіваюсь, плоди цієї співпраці скоро побачать мешканці регіону, — наголосив Василь Буртник.

Меморандуми про співпрацю підписано між УФСІ, ініціативними групами (партнерами з впровадження субпроєктів), а також власниками та балансоутримувачами об’єктів.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Інформація доступна за посиланням:

https://www.zoda.gov.ua/news/56671/za-koshti-uryadu-nimechchini-u-zaporizkiy-oblasti-budut-onovleni-likarni.html


МКІП СТВОРИЛО ЦИФРОВУ МАПУ ПОДІЙ ДО ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ

 

На Всеукраїнському форумі “Україна 30” під час презентації заходів до Дня Незалежності України Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко розповів про мистецькі заходи, визначні проекти для України, а також презентував Цифрову мапу подій.

Це національна єдина платформа, що висвітлюватиме події, які присвячені 30-й річниці незалежності. Проект охоплює всі області України. МКІП спільно з Обласними державними адміністраціями проведе понад 300 заходів в рамках святкування та відзначення Незалежності України. На Цифровій мапі кожна область має свою унікальну квітку-символ.

«Для того, щоб структурувати той масштаб заходів, які проводитимуться до 30-річчя Незалежності, МКІП було створено Цифрову мапу подій. Адже щоб з кількох сотень заходів, які ми реалізуватимемо з ОДА, обрати собі декілька до вподоби – треба дійсно мати витримку. Саме мапа подій і спрощує цю задачу: збираючи інформацію про кожен з них в одному місці», – прокоментував Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

На Цифровій мапі подій в інтерактивному форматі відображатиметься місце, час та дата подій з розгорнутою інформацією про саму подію. Мапа також містить зручний функціонал пошуку за локацією та датою і посилання на соціальні мережі та інші зовнішні ресурси.

Завдяки Цифровій мапі користувач матиме змогу переглянути всю інформацію про події в конкретному місці та зможе спланувати відвідування.

Переглянути події до Дня Незалежності України можна за посиланням.

Інформація доступна за посиланням:

https://www.zoda.gov.ua/news/56670/mkip-stvorilo-tsifrovu-mapu-podiy-do-dnya-nezalezhnosti-ukrajini.html


ЗАПОРІЖЦЯМ РОЗПОВІДАЮТЬ, ЗА ЯКИХ УМОВ МОЖНА ЩЕПИТИ ДИТИНУ

Сьогодні, 3 серпня, заступник голови облдержадміністрації Едуард Брутман ознайомився з роботою пункту вакцинації у міській лікарні №8, яка знаходиться у Шевченківському районі м. Запоріжжя.

Едуард Брутман розповів, що на сьогодні у Запорізькій області триває 5 етап вакцинації, у рамках якого проводиться щеплення всіх верств населення. У пунктах є всі види вакцин: Pfizer-BioNTech, CoronaVac, AstraZeneca та Moderna. Кожного дня темпи вакцинації нарощуються та наразі в регіоні робиться близько 4,5 тисяч щеплень на добу. Так, проточном останньої доби вакциновано 4566 осіб. З них першу дозу отримали 2611, а другу (закінчили вакцинацію) 1955 запоріжців.

— Треба всім усвідомлювати, що краще зробити щеплення до осені, коли ще не почався сезонний ріст захворювань. Особисто я та моя родина зробили два щеплення та закінчили вакцинацію. Наразі під особливою увагою медичний персонал, педагоги та працівники сфери обслуговування. Саме вони у першу чергу мають зробити щеплення, — відзначив Едуард Брутман.

До того ж, запоріжці можуть не лише самостійно звертатися до лікарів, а й робити групову вакцинацію трудових колективів. Для цього на підприємство приїздить мобільна бригада медиків.

Окремо Едуард Брутман зупинився на рекомендаціях МОЗ щодо щеплення дітей від 12 років. Вакцинувати дитину необхідно, якщо вона має медичні покази та ризики розвитку ускладнень у разі захворювання на COVID. Також щепити рекомендовано дітей, які виїжджають за кордон для участі у спортивних змаганнях, олімпіадах чи на навчання. У разі, коли підліток виїжджає за кордон разом з родиною,  дитині потрібен сертифікат, який підтверджує вакцинацію. За умови, коли дитина зробила перше щеплення за кордоном та повернулася додому, друге щеплення потрібно робити вже в Україні.

Батьки дитини мають звернутися до педіатра чи сімейного лікаря за медичною довідкою.  Отримавши її, треба звернутися до пункту щеплення або центру масової вакцинації.

—  У Запоріжжі та області працюють мобільні бригади медиків, а також пукти щеплення та центри вакцинації. Їх графік роботи різниться, щоб люди мали змогу пройти щеплення у зручний для них час. Не варто зволікати та чекати чергову хвилю захворювання, впкцинуйтесь, захистіть себе та свою родину від тяжких наслідків ковіду, — наголосив Едуард Брутман.

Довідково.

Карту пунктів щеплень для проходження вакцинації У Запорізькій області можна переглянути за посиланням.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Інформація доступна за посиланням:

https://www.zoda.gov.ua/news/56665/zaporizhtsyam-rozpovidajut,-za-yakih-umov-mozhna-shepiti-ditinu.html


ВЕЛИКЕ БУДІВНИЦТВО: ЗАВЕРШУЄТЬСЯ ОНОВЛЕННЯ ОДНОГО ІЗ ТУРИСТИЧНИХ АВТОШЛЯХІВ ОБЛАСТІ

 

Ремонт автомобільної дороги Т-08-20 “Якимівка-Кирилівка» розпочали на початку травня, а сьогодні роботи виходять на фінішну пряму.

Дорожники уклали понад 40 кілометрів останнього шару покриття. Сьогодні на ділянці тривають роботи з облаштування з’їздів та примикань, тротуарів, в’їздів у двори та відновлення водопропускних труб. Паралельно дорожники приводять до ладу навколишню територію —  проводять укріплення узбіч та розчищають придорожню смугу від чагарників та дрібнолісся.

Наступний крок — встановити огородження та нові дорожні знаки, нанести дорожню розмітку.

Оновлений автошлях дозволятиме без перешкод та з комфортом доїжджати до населених пунктів Кирилівка, Лиманське, Косих, Шелюги, Мала Тернівка та Якимівка. Крім того, автошляхом під час курортного сезону скористуються сотні тисяч туристів та гостей регіону.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Інформація доступна за посиланням:

https://www.zoda.gov.ua/news/56653/velike-budivnitstvo-zavershujetsya-onovlennya-odnogo-iz-turistichnih-avtoshlyahiv-oblasti.html


ДЛЯ ЩЕПЛЕНЬ ГРОМАДЯН У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ Є ВСІ ВИДИ ВАКЦИН

 

Сьогодні перший заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Володимир Шустов  відвідав локацію з масової вакцинації громадян, що розташована в обласному центрі молоді, щоб особисто ознайомитися з її роботою та обговорити можливі проблемні моменти.

Центр масової вакцинації на вул. Патріотичній, 49 запрацював одним із перших, а минулого тижня перейшов у щоденний режим прийому відвідувачів та значно підвищив темпи вакцинації. За останню добу одна мобільна бригада на базі центру зробила 195 щеплень, а в суботу вакцинацію пройшли 135 людей.

 • Наразі в державі триває 5 етап вакцинації громадян від COVID-19. Зробити щеплення може кожен охочий. Для цього необхідно лише прийти до найближчого пункту вакцинації. З минулого тижня всі центри масової вакцинації у Запорізькій області працюють в щоденному режимі, щоб кожен встиг зробити щеплення, —  повідомив Володимир Шустов, розмовляючи із журналістами під час відвідування центру.

Посадовець також додав, що в області є всі зареєстровані та дозволені для використання вакцини. Це Pfizer-BioNTech, CoronaVac, AstraZeneca та Moderna. Кожна з цих вакцин ефективно запобігає тяжкому перебігу хвороби і рятує життя. Крім того, за рекомендаціями Міністерства охорони здоров’я, робити щеплення можна і дітям, але лише тим, кому виповнилося 12 років і лише після консультації з лікарем.

 • Всі вакцини, які сьогодні використовуються в Україні, довели свою ефективність. Вони однаково рятують життя. Тому вибір лише один –  робити щеплення, щоб захистити себе та своїх рідних, — наголосив Володимир Шустов.

Наостанок перший заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації зазначив, що зробити щеплення бажано до осені, оскільки саме в цей холодний період слабшає імунітет та збільшується ймовірність захворіти на різні вірусні інфекції. Він звернувся до усіх жителів Запорізького краю з закликом не відкладати на потім це важливе питання.

 • Якщо ви піклуєтесь про своє здоров’я, життя своїх рідних та близьких, не хочете тижнями лікуватись і довго відновлюватись після COVID-19, вакцинуйтесь вже зараз! Оберіть своє здоров’я, родину та свободу від COVID-19, —  звернувся до запоріжців Володимир Шустов.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Інформація доступна за посиланням:

https://www.zoda.gov.ua/news/56644/dlya-sheplen-gromadyan-u-zaporizkiy-oblasti-je-vsi-vidi-vaktsin.html


У МЕЛІТОПОЛІ АКТИВІЗУВАЛИ ВАКЦИНАЛЬНУ КАМПАНІЮ ПРОТИ COVID

Сьогодні, перебуваючи з робочою поїздкою у Мелітополі, голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух відвідав пункт масової вакцинації громадян.

Після огляду центру очільник регіону обговорив перебіг вакцинальної кампанії на території з міським головою Мелітополя Іваном Федоровим та керівником Мелітопольської райдержадміністрації  Ігорем Судаковим.

Так, за словами Івана Федорова, в місті активно проводиться роз’яснювальна робота щодо необхідності щеплення проти COVID-19 – громадянам розповідають про важливість вакцинації, наголошуючи на абсолютній безпечності препаратів, їх якості та ефективності.

Власним прикладом безпечність вакцинації показують мешканцям міста працівники комунальних та промислових підприємств. Приміром, лише вчора на моторному заводі, де працює 65 осіб, за власним бажанням пройшли щеплення 60 працівників.

Олександр Старух у ході розмови зазначив, що така статистика є гарним прикладом відповідальності громадян за життя і здоров’я своє та рідних. Адже кожен має розуміти, які негативні наслідки матиме для всієї країни нехтування звичайним своєчасним  щепленням.

 • Потім ми матимемо історію, коли знову погіршиться епідситуація і введуть новий локдаун. Люди тоді запитуватимуть у влади: навіщо це і чому так сталося? Однак вони самі завчасно не подбали про власне здоров’я та безпеку своїх рідних. Тому закликаю всіх пройти щеплення зараз, щоб не допустити нових загострень епідемії, – зауважив посадовець.

Очільник області також наголосив, що окрім міста Мелітополь вакцинальну кампанію слід активізувати і в районі. Керівники громад мають подбати про це та підготувати чіткий графік вакцинації по кожному населеному пункту.

 • Очікуємо, що керівники громад відпрацюють це питання, проведуть роз’яснювальну роботу та домовляться про виїзд мобільної бригади. Медики приїздитимуть до громади та за декілька годин повністю проведуть вакцинацію всіх охочих, – прокоментував Олександр Старух.

На думку керівника облдержадміністрації, ідеальним варіантом розміщення мобільного центру вакцинації на селі може стати сільська рада або школа, де є комп’ютерна техніка та Інтернет, необхідні  для якісної роботи бригади.

 • Треба йти до людей. Бо їм інколи ліньки йти чи їхати кудись. Тому маємо максимально наблизити послуги до народу, – резюмував Олександр Старух, звертаючись до присутніх.

Довідково.

Центр вакцинації у Мелітополі відкрито на базі амбулаторії загальної практики за адресою: просп. Б. Хмельницького, 46. Тут можна вакцинуватися по буднях з 8.00 до 14.00 та у вихідні дні з 9.00 до 15.00. 

Станом на 2 серпня в Мелітополі щеплення зробили 12 452 людини. З них в Центрі вакцинації – 1566. В наявності э всі види вакцин: «Модерна», «Астра Зенека», «Пфайзер» та «Короновак». Крім того у місті розгорнуто 8 пунктів вакцинації на базі амбулаторій та працюють 2 мобільні бригади.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Інформація доступна за посиланням:

https://www.zoda.gov.ua/news/56664/u-melitopoli-aktivizuvali-vaktsinalnu-kampaniju-proti-COVID.html


Головне управління ДПС у Запорізькій області інформує

«Перетворювали» секонд-хенд на агропродукцію:

запорізькі податківці викрили схему легалізації доходів підприємствами-експортерами

 

Фахівці управління боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, Головного управління ДПС у Запорізькій області викрили масштабну схему легалізації коштів на території України, учасниками якої були підприємства-експортери сільськогосподарської продукції та імпортери вживаного одягу.

Експортери сільгосппродукції здійснювали придбання товарів через низку посередників з ознаками фіктивності, які, в свою чергу, перераховували безготівкові кошти на адресу підприємства, що має податкову пільгу зі сплати ПДВ, у якості фінансової допомоги. У подальшому кошти переводились імпортерам вживаного одягу, який фактично реалізовувався за готівкові кошти. Таким чином, отримані готівкові кошти спрямовувались на закупівлю сільгосппродукції. Загальна сума операцій склала близько 30 мільйонів гривень.

Працівники податкової служби упередили протиправне відшкодування з бюджету ПДВ на загальну суму 4,6 мільйона гривень.

Наразі в рамках кримінального провадження за ч.1 ст.205-1, ч.2 ст.222, ч.2 ст.15, ч.4 ст.190 КК України (легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом, підроблення документів) співробітники Головного управління ДФС у Запорізькій області проводять слідчі дії.

 

 

Для легального продажу підакцизних товарів запорізькі підприємці отримали більше п’яти тисяч ліцензій

 

За перше півріччя фахівці податкової служби регіону видали запорізьким суб’єктам господарювання 5446 ліцензій. Як повідомив начальник Головного управління ДПС у Запорізькій області Роман Афонов, підприємці придбали 2396 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, 2123 дозволів на торгівлю тютюновими виробами, 713 – на реалізацію пива та 213 – сидру. Для зберігання і продажу пального підприємства отримали майже 200 документів.

У січні-червні до місцевих бюджетів надійшло 27 мільйонів 286 тисяч гривень плати за ліцензії, що на 286 тисяч гривень більше, ніж торік.

Також за цей час продовжено термін дії 7405 дозволів, призупинено дію 537 ліцензій та анульовано 925.

Від реалізації підакцизних товарів місцеві скарбниці області отримали 149 мільйонів 513 тисяч гривень акцизного податку, що перевищило минулорічний рівень на 13 мільйонів 581 тисячу гривень або на 10 відсотків.

З початку року співробітники податкової служби провели 834 перевірки суб’єктів господарювання з питань дотримання вимог законодавства, яке регулює обіг підакцизної продукції. За їхніми результатами застосовані штрафні санкції на загальну суму 35 мільйонів 800 тисяч гривень.

Нагадаємо, для легального продажу спиртного, пального та тютюнових виробів необхідно придбати відповідну ліцензію, офіційно оформити реалізаторів, а готівкові розрахунки проводити через касовий апарат. За порушення законодавчих норм передбачені значні штрафи.

З реєстром діючих, призупинених та анульованих ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами у Запорізькій області можна ознайомитись за посиланням: https://zp.tax.gov.ua/reestr-vidanih-licenziy.

 

 

Майже вісім тисяч нових робочих місць:

запорізькі працедавці добровільно оформлюють співробітників

 

У першому півріччі представники бізнесу добровільно легалізували працю 7854 робітників. Їм виплачено 42 мільйони 400 тисяч гривень офіційних доходів, в середньому, від 6 до 7 тисяч гривень кожному за відпрацьований місяць. Про це повідомив начальник Головного управління ДПС у Запорізькій області Роман Афонов.

На засіданнях комісій при обласній та районних державних адміністраціях було заслухано керівників 434 підприємств, які мали ризики у недотриманні податкового і трудового законодавства.

Як свідчить аналіз, запорізькі роботодавці різних галузей активно оформлюють своїх співробітників. Наприклад, дві тисячі підприємств та підприємців оптової і роздрібної торгівлі та ремонту автотранспорту подали повідомлення про прийняття 2789 працівників на роботу. А це – майже чверть від усієї кількості зареєстрованих робітників за півріччя.

Всього у січні-червні завдяки легалізації найманої праці та створенню нових робочих місць бюджети і соціальні фонди додатково отримали 17 мільйонів 500 тисяч гривень, у тому числі, 7 мільйонів 600 тисяч гривень податку на доходи фізичних осіб, 9 мільйонів 300 тисяч гривень єдиного внеску та 600 тисяч гривень військового збору.

Керівник податкової служби області зазначив, що фахівці служби проводять постійний моніторинг ймовірних ризиків використання праці неоформлених робітників. Його результати передаються до органів Держпраці для відповідного реагування, а також будуть використані в ході контрольно-перевірочних заходів.

 

.

Запорізькі ділки оформлювали поставки агропродукції «на папері» та легалізували понад 89 мільйонів гривень

 

Фахівці управління боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, Головного управління ДПС у Запорізькій області спільно зі співробітниками фіскальної служби у Запорізькій області встановили факти легалізації доходів та переведення їх у готівку.

Як з’ясувалося, суб’єкт господарювання документально оформлював безтоварні операції щодо постачання сільськогосподарської продукції, товарів, послуг без відображення у бухгалтерському та податковому обліку та сплати відповідних податків до бюджету.

Отримані кошти переводились у готівку через карткові рахунки. Загальна сума проведених операцій склала понад 89 мільйонів гривень.

За фактом внесення неправдивих відомостей до офіційних документів, надання завідомо неправдивої інформації органам державної влади та легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені відомості про вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.209, ч.1 ст.366, ч.2 ст.205-1 Кримінального кодексу України.

 

 

Підприємець — пенсіонер за віком помилково відобразив нарахування єдиного внеску: чи можливо скасувати?

 

Фізичні особи — підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони отримують пенсію за віком або за вислугу років, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України від 09.07.2003 N 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу (частина четверта ст. 4 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).

Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

У разі самостійного визначення бази нарахування єдиного внеску фізичні особи — підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, які отримують пенсію за віком, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону N 1058, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу, формують та подають до контролюючих органів Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, що настає за звітним періодом (п. 3 розд. III Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом МФУ від 14.04.2015 № 435).

Відповідальним за правильність та достовірність заповнення Звіту є страхувальник (п. 16 розд. II Порядку № 435).

Отже, суми самостійного визначення бази нарахування єдиного внеску фізичними особами — підприємцями, у тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування, і є пенсіонерами за віком або особами з інвалідністю, підлягають сплаті на загальних підставах та не підлягають скасуванню.

У разі несвоєчасної сплати самостійно визначеного зобов’язання такі особи несуть відповідальність відповідно до ст. 25 Закону N 2464.

 

 

Підприємцям на загальній системі оподаткування: застосування   РРО

Фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування при здійсненні розрахункових операцій в готівковій та в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) повинні застосовувати РРО та або ПРРО (п. 1 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»).

Постановою КМУ від 23.08.2000 №1336 «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», затверджено Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО та/або ПРРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій.

Пунктом 2 Постанови № 1336 встановлено граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг), у разі перевищення якого застосування РРО та/або ПРРО є обов’язковим:

— для форм та умов проведення діяльності, визначених у пп. 2, 3, 5, 6, 13, 14, 17, 22, 23, 27 Переліку, — 500 тис. грн. на один суб’єкт господарювання,

— а визначених у пунктах 4 і 7 Переліку, – 250 тис. грн. на один структурний (відокремлений) підрозділ (пункт продажу товарів (надання послуг)).

— для форм і умов проведення діяльності, визначених у пп. 1, 8 — 11, 15, 19 — 21, 24 — 26 Переліку, граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій не встановлюється.

Отже, підприємці на загальній системі оподаткування при здійсненні розрахункових операцій в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг), а також операцій з приймання готівки для подальшого її переказу повинні застосовувати РРО/програмні РРО за виключенням суб’єктів господарювання, яким дозволено проводити розрахункові операції з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій.

 

 

На офіційному вебпорталі ДПС можна перевірити інформацію, яка міститься в щоденних Z-звітах, створених РРО

 

Суб’єкт господарювання може перевірити інформацію, яка міститься в щоденних Z-звітах, створених реєстратором розрахункових операцій в приватній частині Електронного кабінету, розміщеного на офіційному вебпорталі ДПС (https://cabinet.tax.gov.ua), в режимі «Z-звіти/фіскальні чеки».

Водночас, інформація, яка міститься в щоденних Z-звітах, створених програмним РРО, буде відображатися після доопрацювання системи обліку даних РРО.

 

 

Штрафні санкції, які застосовуються до юридичних осіб за порушення  валютного законодавства

 

Відповідно до постанови КМУ від 26.05.2021 №524 «Про затвердження Порядку застосування податковими органами заходів впливу у вигляді штрафних санкцій до юридичних осіб за порушення вимог валютного законодавства» передбачена відповідальність за порушення вимог валютного законодавства юридичними особами (крім уповноважених установ). Зокрема:

— при здійсненні розрахунків на території України;

— за порушення порядку  торгівлі валютними цінностями та транскордонного переказу валютних цінностей;

— за порушення заходів захисту, здійснення окремих операцій в іноземній валюті.

Штрафні санкції застосовуються у розмірі 25% суми операції, проведеної з порушенням валютного законодавства, перерахованої у національну валюту за офіційним курсом НБУ на день здійснення такої операції, за кожен випадок порушення.

Ті самі дії, вчинені повторно протягом року, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 50% суми операції.

Податкові органи застосовують до юридичних осіб (крім уповноважених установ) штрафні санкції протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніше ніж через три роки з дня його вчинення.

Днем виявлення порушення вимог валютного законодавства є дата складення акта документальної або фактичної перевірки.

Податкове повідомлення-рішення за порушення вимог валютного законодавства приймається податковими органами за результатами документальних та фактичних перевірок.

Таке податкове повідомлення-рішення може бути оскаржене в адміністративному або судовому порядку.

 

 

Якщо звітний (податковий) період вже перевірявся, чи можливо подати уточнюючу

 декларацію?

 

За результатами камеральної перевірки у разі встановлення порушень складається акт у двох примірниках, який підписується посадовими особами такого органу, які проводили перевірку, і після реєстрації у контролюючому органі вручається або надсилається для підписання протягом трьох робочих днів платнику податків у порядку, визначеному ст. 42 ПКУ (п. 86.2 ст. 86 ПКУ).

Податкове повідомлення-рішення приймається в порядку, передбаченому ст. 58 ПКУ, керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу протягом п’ятнадцяти робочих днів з дня, наступного за днем вручення платнику податків, його представнику або особі, яка здійснювала розрахункові операції, акта перевірки, та надсилається (вручається) платнику податків у порядку, визначеному ст. 42 ПКУ.

Слід зазначити, що нормами ПКУ не заборонено платникам податків подання уточнюючих декларацій (розрахунків) під час проведення контролюючим органом камеральної перевірки за звітний (податковий) період, який перевіряється контролюючим органом.

При цьому, якщо за результатами камеральної перевірки контролюючим органом виявлено заниження податкового зобов’язання та вручено платнику податків акт такої перевірки, то платник не має право подавати уточнюючу податкову декларацію (розрахунок) за звітний період, що був охоплений такою перевіркою, оскільки вже встановлено факт заниження податкового зобов’язання, про що зазначається в акті камеральної перевірки та донарахована сума за результати такої перевірки буде автоматично відображена в ІКП після вручення податкового повідомлення-рішення за умови відсутності інформації про початок процедури адміністративного або судового оскарження.

Платник податків під час проведення документальних планових та позапланових перевірок (з урахуванням термінів продовження, зупинення або перенесення термінів її проведення) не має права подавати уточнюючі податкові декларації (розрахунки) до поданих ним раніше податкових декларацій з відповідного податку і збору за звітний (податковий) період, який перевіряється контролюючим органом (п. 50.2 ст. 50 ПКУ).

 

 

Якщо необхідно отримати кваліфікований сертифікат відкритого ключа: куди звернутись?

 

Платник податків може звернутись до будь-якого відокремленого пункту реєстрації користувачів Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ІДД ДПС  (КН ЕДП ІДД ДПС) для отримання електронних довірчих послуг.

Ідентифікація фізичної особи, яка звернулася за отриманням послуги формування кваліфікованого сертифіката відкритого ключа, здійснюється за умови її особистої присутності.

З інформацією щодо режиму роботи, розміщення пунктів обслуговування (відокремлених пунктів реєстрації) користувачів КН ЕДП ІДД ДПС можна ознайомитись на офіційному інформаційному ресурсі КН ЕДП ІДД ДПС (www.acskidd.gov.ua) за посиланням Головна/«Контакти»/«Пункти обслуговування» або Головна/«Отримання електронних довірчих послуг, у тому числі для програмних РРО»/«Пункти обслуговування».

Для забезпечення надання кваліфікованих електронних довірчих послуг на період здійснення заходів для запобігання поширенню коронавірусу COVID-19, КН ЕДП ІДД ДПС здійснює надання електронних довірчих послуг лише за попереднім записом до відповідного відокремленого пункту реєстрації.

 

 

Сплата єдиного внеску підприємцями, якщо не отримано дохід (прибуток)

 

З 01 січня 2021 року розширено перелік платників єдиного внеску, які звільняються від сплати за себе єдиного внеску.

Так, для фізичних осіб — підприємців (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування), осіб, які провадять незалежну професійну діяльність та членів фермерського господарства скасовується обов’язок сплачувати мінімальний розмір єдиного соціального внеску за місяці, у яких не було отримано доходу (прибутку).

Отже для фізичних осіб, які застосовують загальну систему оподаткування, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, та членів фермерського господарства єдиний внесок нараховуватиметься на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному періоді або окремому місяці звітного періоду, такий платник може самостійно визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Таким чином, з 01.01.2021 самостійне визначення бази нарахування єдиного внеску за місяці, у яких не було отримано доходу (прибутку), є виключно правом, а не обов’язком для зазначених платників.

Зазначена норма передбачена п. 2 частини першої ст. 7 Закону України від 08.07.2010 №2464-УІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», з урахуванням змін, внесених Законом від 13.05.2020 № 592-ІХ.

 

 

 

Операції підприємств (не пов’язані з реалізацією) при яких можливо не застосовувати РРО

При здійсненні операцій, безпосередньо не пов’язаних з реалізацією продукції (товарів, робіт, послуг) та іншого майна, а саме операцій, доходи від яких включаються до складу інших операційних доходів або інших доходів, РРО/ програмні РРО і розрахункові книжки не застосовуються.

Зазначені операції проводяться з оформленням прибуткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних головним бухгалтером або особою, уповноваженою керівником, підпис яких може бути засвідчений відбитком печатки (використання печатки не є обов’язковим) (п. 25 розд. III «Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», затвердженого постановою Правління НБУ від 29 грудня 2017 року № 148).

Водночас, при проведенні розрахунків у готівковій формі за послуги з надання в оренду нерухомого майна, оплаті комунальних послуг, передбачених договором оренди, застосовуються РРО або ПРРО.

Нагадаємо, що інший операційний дохід — це суми інших доходів від операційної діяльності підприємства, крім чистого доходу від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), зокрема: дохід від операційної оренди активів; дохід від операційних курсових різниць; відшкодування раніше списаних активів; дохід від роялті, відсотків, отриманих на залишки коштів на поточних рахунках в банках, дохід від реалізації оборотних активів (крім фінансових інвестицій), необоротних активів, утримуваних для продажу, та групи вибуття тощо (п. 7 П(С)БО 15 «Дохід», затвердженого наказом МФУ від 29.11.1999 № 290).

 

 

Які платники єдиного податку можуть бути платниками ПДВ?

 

Для цілей ПДВ відповідно до п. 180.1 ст. 180 Податкового кодексу України платником податку, зокрема, є будь – яка особа, що зареєстрована або підлягає реєстрації як платник податку.

Статтею 297 ПКУ, зокрема передбачено, що платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з ПДВ з операцій з постачання товарів, робіт та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, крім ПДВ, що сплачується фізичними особами та юридичними особами, які обрали ставку єдиного податку, визначену п.п. 1 п. 293.3 ст. 293 ПКУ, а також що сплачується платниками єдиного податку четвертої групи.

Згідно із п. 293.3 ст. 293 ПКУ відсоткова ставка єдиного податку для платників третьої групи встановлюється у розмірі:

3 відсотки доходу – у разі сплати ПДВ згідно з ПКУ;
5 відсотків доходу – у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.
Ставка єдиного податку, визначена для третьої групи у розмірі 3 відсотки, може бути обрана:

а) суб’єктом господарювання, який зареєстрований платником ПДВ відповідно до розд. V ПКУ, у разі переходу ним на спрощену систему оподаткування;
б) платником єдиного податку третьої групи, який обрав ставку єдиного податку в розмірі 5 відсотків, у разі добровільної зміни ставки єдиного податку;
в) суб’єктом господарювання, який не зареєстрований платником ПДВ, у разі його переходу на спрощену систему оподаткування або зміни групи платників єдиного податку шляхом реєстрації платником ПДВ відповідно до розд. V ПКУ (п. 293.8 ст. 293 ПКУ).

Враховуючи зазначене, платниками ПДВ можуть бути фізичні та юридичні особи платники єдиного податку третьої групи, які обрали ставку єдиного податку у розмірі 3 відсотки доходу, а також сільськогосподарські товаровиробники — платники єдиного податку четвертої групи.

 

 

Яким чином виправити помилку, допущену у додатку 6 до податкової декларації з ПДВ?

 

Відповідно до п. 50.1 ст. 50 Податкового кодексу України та п. 1 розд. VI Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21, у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею ), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Згідно п. 8 розд. VI Порядку № 21 у разі виправлення помилок у рядках поданої раніше декларації, до яких повинні додаватися додатки, до уточнюючого розрахунку повинні бути додані відповідні додатки, що містять інформацію щодо уточнених показників.

Оскільки подання уточнюючого розрахунку є одним із способів виправлення платником податку самостійно виявлених помилок у показниках раніше поданої декларації та додаток 6 «Розрахунок (перерахунок) частки використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях (Д6)» (далі – додаток 6) є складовою такої декларації, то виправлення помилок, що виникли при його заповненні, здійснюється шляхом подання уточнюючого розрахунку разом з додатком 6 з відміткою «уточнюючий», яким виправляються суми умовно донарахованих податкових зобов’язань, що були здійснені відповідно до п. 199.1 ст. 199 ПКУ, де зазначаються вірні показники.
Якщо помилка вплинула на вартісні показники декларації, то до графи 4 уточнюючого розрахунку переносяться показники податкової декларації з ПДВ, додаток 6 до якої уточнюється; до графи 5 переносяться всі відповідні показники декларації з урахуванням виправлених помилок; у графі 6 відображається сума помилки (абсолютне значення), а у додатку 6 до такого уточнюючого розрахунку зазначаються вірні показники.

 

 

Чи обов’язково отримувати витяг з реєстру платників ПДВ?

 

Законом України від 24 жовтня 2013 року № 657-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень» скасовано такі документи, як свідоцтво про реєстрацію особи платником податку на додану вартість та свідоцтво про реєстрацію як суб’єкта спеціального режиму оподаткування, та надано право платникам податку на додану вартість за їх запитом отримувати витяги із реєстру платників податку на додану вартість в контролюючих органах.

Оскільки отримання витягів з реєстру платників податку на додану вартість не є обов’язковим для платників, контролюючі органи не мають підстав вимагати їх у платників.

Підтвердженням факту реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності платником податку на додану вартість є наявність інформації про таку реєстрацію на офіційному вебпорталі ДПС, яка оновлюється щоденно.

 

 

Чи враховуються при визначенні доходу особи, яка здійснює незалежну професійну діяльність, витрати з придбання товарів у ФОП — платників єдиного податку?

Оподаткування доходів, отриманих фізичною особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, регламентується ст.178 Податкового кодексу України.

Оподатковуваним доходом вважається сукупний чистий дохід, тобто різниця між доходом і документально підтвердженими витратами, необхідними для провадження певного виду незалежної професійної діяльності. У разі неотримання довідки про взяття на облік особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, об’єктом оподаткування є доходи, отримані від такої діяльності без урахування витрат (п.178.3 ст.178 ПКУ).

ПКУ не передбачено обмежень щодо включення фізичною особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність, витрат, пов’язаних з придбанням товарів (робіт, послуг) у фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку.

При цьому, зазначені витрати повинні бути пов’язані із провадженням певного виду незалежної професійної діяльності та підтверджені документально.

Водночас, з метою встановлення єдиного переліку витрат, пов’язаних з організацією роботи приватних нотаріусів, Міністерством юстиції України видано лист від 02.02.2006 N31-35/20, в якому наведено єдиний перелік витрат, які приватним нотаріусам необхідно враховувати при обчисленні загального річного оподатковуваного доходу.

 

 

Чи є платником податку на нерухоме майно фізична особа, у якої є право власності на нежитлове приміщення як ФОП?

 

Відповідно до п.п. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 Податкового кодексу України платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та нежитлової нерухомості.

Пунктом 1 ст. 320 Цивільного кодексу України визначено, що власник має право використовувати своє майно для здійснення підприємницької діяльності, крім випадків, встановлених законом.

Суб’єктами права приватної власності є фізичні та юридичні особи.
Фізичні особи можуть бути власниками будь-якого майна, в тому числі і нерухомого майна комерційного призначення, за винятком окремих видів майна, які відповідно до закону не можуть їм належати (ст. 325 ЦКУ).

Оскільки ст. 266 ПКУ не визначено такого платника як фізична особа – підприємець, то такий платник – власник об’єктів житлової та нежитлової нерухомості сплачує податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за нормами, передбаченими для фізичних осіб.

 

 

Які корисні копалини належать до копалин місцевого значення, при реалізації яких підприємці можуть перебувати на спрощеній системі оподаткування?

Відповідно до п.п. 5 п.п. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу України не можуть бути платниками єдиного податку суб’єкти господарювання (фізичні особи — підприємці), які здійснюють видобуток, реалізацію корисних копалин, крім реалізації корисних копалин місцевого значення.

До переліку корисних копалин місцевого значення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 грудня 1994 року N 827 «Про затвердження переліків корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення», належать:

— сировина для хімічних меліорантів ґрунтів (вапняк, гіпс, гажа, сапропель);
— сировина для будівельного вапна та гіпсу (гіпс, вапняк, крейда);
—       сировина піщано-гравійна (пісок);

 • сировина цегельно-черепична (суглинок, супісок);

— інші корисні копалини, що не включені до Переліку корисних копалин загальнодержавного значення.

 

 

Яким чином та у які строки податковий орган надсилає платнику повідомлення з відмовою у поверненні коштів з бюджету?

 

Якщо правомірність повернення коштів не встановлено, то незалежно від способу подання платником податків заяви про повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені (в електронній формі через Електронний кабінет або в паперовому вигляді), такому платнику надсилається повідомлення з відмовою у поверненні коштів з бюджету із зазначенням причини такої відмови поштою одним з підрозділів територіального органу ДПС, що виконує функції з:

адміністрування відповідного податку, збору, платежу не пізніше 18:00 одинадцятого робочого дня до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків Заяви;

погашення боргу не пізніше 18:00 десятого робочого дня до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків Заяви.

 

 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»


довідкові матеріали про вакцинацію
https://www.zoda.gov.ua/news/56603/moz-rekomenduje-v-okremih-vipadkah-shepiti-ditey-12-proti-COVID-19.html,
https://www.zoda.gov.ua/news/56602/v-ukrajini-prodovzhujetsya-sheplennya-vid-COVID-19.html

Про правила безпеки життєдіяльності під час збирання врожаю

Перелік суб’єктів Запорізької області, які можуть надавати послуги з обробітку грунту та збиранні зернових та зернобобових культуру 2021 році

Племінний завод з розведення гусей ПППП "Роздольне" пропонує для реалізаціії молодняк племінних гусенят 2-3 тижневого віку

Стаття “У кожній громаді в Україні до кінця 2022 року мають з’явитися
сучасні парки дозвілля – Кирило Тимошенко” тут -
<https://www.zoda.gov.ua/news/56591/sho-treba-znati-ukrajintsyam-pro-podorozhi-za-kordon-rozyasnennya.html>
https://www.zoda.gov.ua/news/56598/u-kozhniy-gromadi-v-ukrajini-do-kintsya-2022-roku-majut-zyavitisya-suchasni-parki-dozvillya--kirilo-timoshenko.html

Матеріал Що треба знати українцям про подорожі за кордон: роз’яснення

доступний за посиланням -
<https://www.zoda.gov.ua/news/56589/u-2020-rotsi-v-ukrajini-zbuduvali-4,5-tis-km-dorig.html>
https://www.zoda.gov.ua/news/56591/sho-treba-znati-ukrajintsyam-pro-podorozhi-za-kordon-rozyasnennya.html
Матеріал “Глава держави підписав закони про національний спротив і
збільшення чисельності ЗСУ” доступний за таким посиланням - -
https://www.zoda.gov.ua/news/56593/glava-derzhavi-pidpisav-zakoni-pro-natsionalniy-sprotiv-i-zbilshennya-chiselnosti-zsu.html

Громадською організацією  «Український світ»  з метою інформування населення про вимоги щодо запровадження іспитів на рівень володіння державною мовою для державних службовців та про необхідність обов’язкового застосування української мови у сфері культури, туризму, книговидання та книгорозповсюдження розроблено рекламну продукцію, яка, за висновками Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, є соціальною рекламою.

Зазначені рекламно-інформаційні матеріали в належній якості та листи погодження знаходяться на сайті Уповноваженого із захисту української мови в розділі «Інформування» за посиланнями :

https://mova-ombudsman.gov.ua/informuvannya

https://mova-ombudsman.gov.ua/zavantazhujte-ta-poshiryujte


З метою ефективного поширення серед громадян України інформації щодо здійснення земельної реформи, Міністерством культури та інформаційної політики України підготовлені інформаційні аудиоролики, спрямовані на роз’яснення населенню можливостей, які відкриває старт ринку землі та спростовує широко розповсюджені міфи, пов’язані з цією подією.

Інформаційні аудиоролики доступні за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1uDT7H0KpMuq4MKwu6NH5mV3Xn8OX0Ihq


Відділ обслуговування громадян №14 (сервісний центр) управління обслуговування громадян Головного управління пенсійного фонду України в Запорізькій області інформує


Розпорядження Костянтинівського сільського голови № 54 -р від 16.06.2021року «Про проведення комплексу заходів щодо боротьби з карантинними рослинами, бур`янами та несвоєчасним покосом трав»


Відділ обслуговування громадян № 14 (сервісний центр) інформує


КНПМелітопольській міський пологовий будинок ММР ЗО інформуєДо уваги отримувачів субсідії


інформація про пілотний проєкт «Рука допомоги»


Мелітопольский міськрайонний центр зайнятості інформує


Мелітопольський міськрайонний центр зайнятості інформує


Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області інформує


Законність реалізації алкогольних та тютюнових виробів в Мелітополі під контролем місцевої влади

За розпорядженням Мелітопольського міського голови Івана Федорова представники фінансового управління разом з фахівцями Головного управління ДПС у Запорізькій області та районного управління Головного управління нацполіції в Запорізькій області проводять рейди торгових точок, розташованих в місті Мелітополі, з питань дотримання суб’єктами господарювання податкового законодавства при реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

У ході проведених перевірок  встановлено та зафіксовано 9 фактів порушень законодавчих норм у сфері реалізації підакцизної продукції. За результатами складених пояснень до порушників будуть застосовані фінансові санкції у вигляді штрафів.

Нагадуємо, що відповідно до норм чинного законодавства суб’єкти підприємництва до початку ведення господарської діяльності з продажу алкогольних та тютюнових виробів зобов’язані отримати відповідну ліцензію та мати реєстратор розрахункових операцій.


Головне управління ДПС у Запорізькій області пропонує для ознайомлення

ПРО РОБОТУ “ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ” З ПРОТИДІЇ НАСИЛЬСТВУ,
Інформація доступна за посиланням: https://www.zoda.gov.ua/news/55534/pro-robotu-garyachoji-linii-z-protidiji-nasilsvu.html

Головне управління ДПС у Запорізькій області проводить інформаційну компанію


ГУ ДПС у Запорізькій області


Жіночі перспективи на ринку праці


ГУ ДПС у Запорізькій області


Зміни в організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги


Про розповсюдження соціальної реклами з вакцинації від COVID-19


Про популяризацію електронних довірчих послуг


Про співробітництво щодо впровадження технології альтернативного біопалива


Змінено порядок надання послуг у запорізьких Центрах обслуговування платників податків


Запорізький регіональний центр підвищення кваліфікації запрошує депутатів місцевих рад до участі в онлайн навчанні.


Шановні аграрії!

Пропонуємо ознайомитись з цікавим проєктом «Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО)» (надалі – «Проєкт АГРО»)

Інформація доступна за посиланням:

https://www.prostir.ua/?grants=konkursu-na-oderzhannya-subhrantu-rozvytok-mikropidpryjemnytstva-u-hromadah


Податкова звітність з ПДВ за новою формою


Хто є платниками податку на прибуток підприємств з числа нерезидентів


Детінізація економіки та розвиток запорізького бізнесу.Робоча зустріч з представкиками громадськості й депутатського корпусу


Інформація щодо пілотного проєкту  «Почуй мене».

Починаючи з 5 березня 2021року Міністерством соціальної політики у співпраці з громадською організацією «Громадянський рух «Соціальна єдність» реалізується пілотний проєкт «Почуй мене», спрямований на полегшення комунікації людьми з вадами слуху та представниками органів державної влади.

Суть проєкту полягає у спрощенні процесу комунікацій при отриманні нечуючими будь-яких державних послуг шляхом надання можливості отримати інформацію через сурдоперекладача в режимі онлайн, а також відповідь у вигляді відеолиста.

Скористатись відповідною послугою можна через офіційний сайт Мінсоцполітики (вкладка«Почуй мене»).

Комунікацію і розгляд відповідних звернень забезпечує Урядовий контактний центр.

Відповідні інформаційні матеріали щодо користування такою послугою розміщені на офіційному сайті Мінсоцполітики та на сторінці «Фейсбук».


Президент України утворив Консультативну раду з питань забезпечення прав і свобод осіб, які брали участь у захисті України


Усі дозволені ВООЗ до екстреного застосування вакцини рятують життя


Пресконференция голови ОДАВідділ обслуговування громадян №14 (сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду України інформує


Про стан з пожежами за лютий 2021 року


Школа птахівника — 2021


Головне управління ДПС у Запорізькій області повідомляє


За ініціативи народного депутата України Сергія МІНЬКО, у партнерстві з Міністерством охорони довкілля та природних ресурсів України, Українським фондом соціальних інвестицій та обласною державною адміністрацією 25 лютого у м. Мелітополь у рамках проєкту USAID «Економічна підтримка Східної Європи», відбувся Азовський форум регіонального розвитку у якому взяла участь Костянтинівський сільський голова Тетяна ГОРБАНЬ.

У центрі уваги учасників було стратегічне планування розвитку громад, залучення інвестицій у туризм та інфраструктуру,  екологічний стан Азовського моря та річок Приазов’я.

За підсумками Азовського форуму були  підписані меморандуми:

 • про співпрацю у розробці стратегічних пріоритетів розвитку громад Мелітопольського району Запорізької області на період до 2030 року;
 • про співробітництво з питань підготовки та реалізації інвестиційних, грантових проєктів, залучення інвестицій, створення сприятливих умов для діяльності інвесторів на території територіальних громад.

Меморандум доступний за посиланням:

МЕМОРАНДУМ


Пропонуємо до ознайомлення:

В Україну прибула перша партія з 500 тис. доз вакцини проти COVID-19 AstraZeneca (Covishield)

23 лютого 2021року, в Україну з Індії прибула перша партія з 500 тис. доз вакцини проти COVID-19 AstraZeneca (Covishield). Тепер вакцину розмитнять, розподіллять між регіонами, і незабаром в країні розпочнеться вакцинація.

На першому етапі щеплюватимуть тих, хто найбільш потребує захисту і допомагає іншим:

медиків ковідних лікарень

бригади швидкої допомоги

співробітників лабораторій, що тестують на  COVID-19

мешканців та персонал будинків для людей похилого віку

військових на фронті

На цьому етапі вакцинація здійснюватиметься мобільними бригадами. 15-23 лютого мобільні бригади пройшли практичні навчання з імунізації від COVID-19 вакцинами AstraZeneca (Covishield) та Pfizer/BioNTech.

Усі щеплення є добровільними й безоплатними.

Довідково:

AstraZeneca/Охford – це векторна вакцина, розроблена Оксфордським університетом та британсько- шведської компанією AstraZeneca. Вакцина, яка виробляється на потужностях Serum Institute (Індія) має локальну  (торгівельну) назву Covishield. Вона схвалена ВООЗ для екстреного застосування, також дозвіл на її використання дали Велика Британія, Європейський Союз та Індія.

22 лютого 2021 року Міністерство охорони здоров’я в Україні також зареєструвало цю вакцину для екстреного застосування.

Для повної імунізації  потрібні дві дози вакцини. Може зберігатися до шести місяців при температурі від +2 до +8 С.

Дізнайтеся більше про вакцинацію від COVID-19 на сайті vaccination.covid19.gov.ua


роз’яснення_Щодо проходження служби і органах місцевого самоврядування особою, яка досягла 65-річного віку


Правила безпеки життєдіяльності у зимовий період


Про стан з пожежами за січень 2021 року


Пропонуємо до ознайомлення:

Матеріали про перебіг Всеукраїнського Форуму «Україна 30. Інфраструктура», на якому з доповіддю виступив Президент України Володимир Зеленський.

Матеріал доступний за посиланням —

https://www.facebook.com/Forum.Ukraine30/posts/369002524173376?__cft__[0]=AZUgLRIWlX-

g8UdGOt8EsgUSCHVPxcm9qj2jbzU3hpGvhIS7AKcxKSCdTLKwQa-

OUMklun2iFIzRcZwyzSPLTKsEGvJMRfBlZczYuaaTIc8UppEg42BZ28A_rys3nq9XrmHFrK9MhJe94-

q4faCPkqODyFA4shfOWpIXaoj2yyilVu2WQXWcxUoDgUU5ukLMU1M&amp;__tn__=,O,P-R


Пропонуємо до ознайомлення:

Матеріали про робочу зустріч голови облдержадміністрації Олександра Старуха з журналістською спільнотою, під час якої обговорювалися актуальні питання життєдіяльності регіону. Матеріали доступні за посиланням:

https://www.zoda.gov.ua/news/54185/y-oblasti-uspishno-reahzujetsya-reforma-detsentralizatsiji.html

https://www.zoda.gov.ua/news/54182/oleksandr-staruh-u-natsionalnomu-zapovidniku-hortitsya-neobhidno-onoviti-infrastrukturu-ta-zberegti-istoriju.html


Щодо інформаційних матеріалів із запобігання та протидії торгівлі людьми.

За ініціативи Громадської організації «Ла Страда-Україна» у співпраці з Міжнародною організацією з міграції та спільно з Урядовою уповноваженою з питань тендерної політики України 24.12.2020 було презентовано три інформаційні відеоролики з протидії торгівлі людьми, які присвячені таким питанням: встановлення статусу особи, постраждалої від торгівлі людьми; важливість безоплатної вторинної правової допомоги постраждалим від торгівлі людьми; підвищення вразливості до потрапляння в ситуацію торгівлі людьми та експлуатації в умовах пандемії COVID-19. Ролики доступні на Youtubе-каналі за посиланнями: https://www.youtube.com/watch?v=KcFyIEnIcBM&ab_channel=LaStradaUkraine;

https://www.youtube.com/watch?v=eqqdkaI_VbE&_channel=LaStradaUkraine; https://www.youtube.com/watch?v=gp9Ijv7CXЗM&ab_channel=:LaStradaUkraine

Також інформація з тематики протидії торгівлі людьми розміщена на офіційному сайті Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації у рубриці «Протидія торгівлі людьми».


Пропонуємо до ознайомлення:

Про популяризацію Гіда з державних послуг

З метою підвищення обізнаності не тільки громадян України, а й іноземців та осіб без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, щодо державних послуг, які можна отримати в Україні, Міністерство цифрової трансформації України (далі Мінцифри) запровадило Гід з державних послуг (https://guide.diia.gov.ua/) та запустило рекламну компанію (соціальну рекламу) з серією інформаційних матеріалів про зазначений ресурс.

Гід з державних послуг


Пропонуємо до ознайомлення:

Інформаційна компанія EUKраїна розповідає про 6 базових європейських цінностей, розкриває практичний зміст євроінтеграції і ті переваги та можливості, які з’являються в житті українців завдяки інтеграції нашої країни до ЄС. Компанія реалізується за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні та проєкту Association4U.

Завдання інформаційної компанії  EUKраїна – показ практичної вигоди, які отримує кожний громадянин України від того, що країна починає жити за новими високими стандартами.

Інформація за посиланням https://association4u.in.ua


пропонуємо до ознайомлення:

https://www.zoda.gov.ua/news/54102/oleksandr-staruh-majemo-stati-krajinoju-samovryadnih-gromad.html

https://www.zoda.gov.ua/news/54103/objekti-velikogo-budivnitstva-povinni-robitisya-za-rik.html


пропонуємо до ознайомлення:

https://www.zoda.gov.ua/news/54083/vartist-poslug-na-garyachu-vodu-ta-teplo-dlya-naselennya-tsijeji-zimi-bude-nezmsnnoju.html


пропонуємо до ознайомлення:

«Президент відстоює соціальну справедливість у тарифах», матеріал доступний за посиланням:

https://www.zoda.gov.ua/news/53813/prezident-vidstojuje-sotsialnu-spravedlivist-u-tarifah.html

«Мета влади – встановлення прозорих і зрозумілих населенню тарифів» матеріал доступний за посиланням:

https://www.zoda.gov.ua/news/53808/meta-vladi—vstanovlennya-prozorih-i-zrozumilih-naselennju-tarifiv.html


«Кабінет міністрів України, НКРЕП, «Нафтогаз» та мери міст підписали Меморандум щодо врегулювання проблемних питань у постачанні тепла та гарячої води Українцям», матеріл доступний за посиланням:  https://www.zoda.gov.ua/news/54077/kabinet-ministriv-ukrajini,nkrekp,naftogaz-ta-meri-mist-pidpisali-memorandum-shodo-vreguljuvannya-problemnih-pitan-u-postachanni-tepla-ta-garyachoji-vodi-ukrajintsyam.html


ПРЕСРЕЛІЗ (про ситуацію з ковідом)

Селекційна нарада голови облдержадміністрації Олександра Старуха з головами районних державних адміністрацій та голови територіальних громад з актуальних питань розвитку регіону.

На необхідності неухильно дотримуватись всіх протиепідемічних обмежень, запроваджених урядом, наголосив голова облдержадміністрації Олександр Старух під час селекторної наради з головами районних державних адміністрацій та головами районних державних адміністрацій та головами територіальних громад.

Як зазначив керівник області, влада активно працює над покращенням протиепідемічної оснащеності медичних закладів. Так, на сьогодні у Запорізькій області уже понад 82% ковідних ліжок забезпечені медичним киснем. У лікарнях завантаженість ліжок становить менше 29%, тобто ситуація не критична. Але це не означає, що хвороба відступила.

— Лише за минулу добу померло від COVID 15 людей. Запорізька область стабільно знаходиться у п’ятірці лідерів по кількості захворілих. Якщо ми хочемо, щоб карантин не був вічний, треба вживати додаткових заходів для подолання цієї ситуації. Ми розуміємо, карантинні обмеження шкодять бізнесу, гальмують соціально-економічний розвиток регіону, але пом’якшувати їх поки немає підстав. Прошу відповідально відноситись до свого здоров’я та здоров’я близьких людей, дотримуватись запроваджених обмежень і, якщо все це зроблено, ми швидше вийдемо з карантину, — зазначив Олександр Старух.

Фото до матеріалу за посиланням

https://www.zoda.gov.ua/news/53804/zaporizhsiv-zaklikajut-neuhilno-dotrimuvatis-vsih-pravil-karantinu.html


ПРЕСРЕЛІЗ (про ринок газу)

Селекційна нарада голови облдержадміністрації Олександра Старуха з головами районних державних адміністрацій та голови територіальних громад з актуальних питань розвитку регіону.

За рішенням уряду  вже з 1лютого і до завершення опалювального сезону постачальники газу не зможуть підвищувати ціну на газ вище, ніж встановлена гранична ціна на газ у розмірі 6,99 гривень за кубометр. Це означає, що ціна газу для українців в середньому зменшиться на 30-40%. Якби не втручання Президента і Кабміну, уже в лютому місяці українці мали б сплачувати по 12 грн. за кожен кубометр газу.

— Головна мета Президента – забезпечити справедливу тарифну політику. Тарифи на газ, перш за все, мають враховувати інтереси власника всіх ресурсів – народу України. Влада не проти ринку. Ринок має працювати. Але ринок досконалий, де існує конкуренція, і людина може обрати найдешевшу пропозицію. На жаль, поки до цього ще далеко, бо газову сферу окупували великі монопольні гравці. Тому нам разом необхідно опрацювати проблемні питання та розповісти населенню, як змінити постачальника газу. Це необхідно донести до мешканців кожної громади, — наголосив Олександр Старух.

Фото до матеріалу за посиланням

https://www.zoda.gov.ua/news/53803/oleksandr-staruh-golovna-meta-prezidenta- — zabezpechiti-spravedlivu-tarifnu-politiku.html


Перелік боржників, яким проведено списання податкового боргу в 2020 році


щодо інформаційних матеріалів із запобігання та протидії торгівлі людьмиПро проведення роз`ясненої роботи щодо ціни на природний газ та тарифів на послуги з його розподілу

З метою привернення уваги мешканців села Костянтинівка до проблеми торгівлі людьми з нагоди Європейського дня боротьби з торгівлею людьми, який відбудеться 18.10.2019 року та з метою інформування громадян Костянтинівська сільська рада надає для ознайомлення наступну інформацію:

Європейський день боротьби з торгівлею людьми

З метою привернення уваги до такого ганебного явища, як торгівля людьми 18 жовтня 2007 року Європейським Парламентом започаткований Європейський день боротьби з торгівлею людьми, як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми – особливо жінками та дітьми та небайдужості громадськості до цього явища. Україна, оголосивши курс на євроінтеграцію, приєдналася до основних міжнародних нормативно – правових актів у сфері протидії торгівлі людьми та прийняла національне законодавство. Україна була серед перших країн у Європі, яка у 1998 році встановила кримінальну відповідальність за торгівлю людьми. У кримінальному кодексі України покарання за торгівлю людьми передбачено статтею 149, яка визначає ці злочинні дії як вербування, переміщення, переховування, передачу або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням обману, шантажу чи уразливого стану особи. Торгівля людьми – це здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина та відповідно до  кримінального кодексу України визнається тяжким злочином, який передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років. Тому покарання злочинців, які здійснюють торгівлю людьми, є ще одним важливим завданням держави.

Людина, яка постраждала від цього злочину, звернувшись до місцевої державної адміністрації, має право на отримання відповідного статусу, це дає їй можливість отримати одноразову матеріальну допомогу, а також отримати повний спектр допомоги: медичної, правової, соціальної.

Особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, має право звернутися до наступних суб’єктів:

 • Мелітопольська районна державна адміністрація із заявою про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми;
 • Мелітопольський відділ поліції ГУНП в Запорізькій області – 42 66 61, 102;
 • Управління соціального захисту населення Мелітопольської райдержадміністрації – 44 82 59;
 • Мелітопольський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – 43 13 94;
 • Служба у справах дітей Мелітопольської райдержадміністрації – 43 15 77;
 • КНП «Мелітопольська центральна районна лікарня» Мелітопольської районної ради – 5 07 93;
 • Мелітопольський міськрайонний центр зайнятості – 44 05 20;
 • Відділ освіти Мелітопольської райдержадміністрації – 43 14 36;
 • Мелітопольський відділ Міграційної служби – 43 63 01;
 • Національна безкоштовна «гаряча лінія» з питань протидії торгівлі людьми – 0 800 505 501, 0 800 507 309;
 • Департамент боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми національної поліції України — +38 063 195 00 58.

Проект Міністерства Юстиції

Загальнонаціональний право​просвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО​!» реалізується Міністерством юстиції у співпраці з системою безоплатної правової допомоги, територіальними органами юстиції, за підтримки юридичних клінік, міжнародних донорів та партнерів.

Наша мета – підвищити юридичну грамотність українців та сформувати нову правову культуру в суспільстві. Це масштабна реформа правової свідомості, яка забезпечить сталий розвиток України як сучасної демократичної держави.

Ми не лише інформуємо громадян про їхні права, а й навчаємо їх, як ці права захищати. Ми даємо чіткі й зрозумілі поради, як діяти, коли твої права порушують. Ми доводимо, що держава може бути твоїм партнером, і встановлюємо рівність перед законом для кожного українця.

Одним з ключових елементів, який забезпечує реалізацію проекту «Я МАЮ ПРАВО!», є надання громадянам безоплатної правової допомоги. Це дієвий та ефективний механізм, який дає можливість захистити свої права кожному.

За детальною інформацією перейдіть за посиланням http://pravo.minjust.gov.ua


Доводимо до відома громадян, що Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств» від 10.07.2018 № 2497-VIII (далі — Закон № 2497) Податковий кодекс доповнено новим пунктом 168.4.9. Встановлено, що суми ПДФО, нараховані податковим агентом з доходів за здавання фізичними особами  в оренду (суборенду, емфітевзис) земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених в натурі (на місцевості), сплачуються таким податковим агентом до відповідного бюджету за місцезнаходженням таких об’єктів оренди (суборенди, емфітевзису). Ця норма діє з 15.08.2018.

УКРАЇНА
КОСТЯНТИНІВСЬКА  СІЛЬСЬКА  РАДА
МЕЛІТОПОЛЬСЬКОГО РАЙОНУ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
                    72364, Запорізька область, Мелітопольський район, с. Костянтинівка, вул. Маяковського, 165      
                                                       тел.44-10-01, факс 44-10-01konstss@ukr.net   код ЄДРПОУ  04352718

 

 

Головному редактору

міськрайонної газети

«Новий день» Кудусовій Д.Л.

 

 

Про друкування інформації 

 

Прошу надрукувати в міськрайонній газеті «Новий день» наступну інформацію:

КОСТЯНТИНІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА МРЗО

ОГОЛОШУЄ

про конкурс на заміщення вакантної посади директора Комунального закладу  «Костянтинівський будинок культури»

Костянтинівської сільської ради МРЗО

 

Відповідно до Закону України «Про культуру», Костянтинівська сільська рада МРЗО оголошує конкурс на заміщення вакантної посади директора Комунального закладу  «Костянтинівський будинок культури» Костянтинівської сільської ради МРЗО.

Документи на учать у конкурсі приймаються впродовж 30 днів з дати публікування оголошення.

Строк проведення конкурсного добору — 2 місяці з дати публікування оголошення.

Умови проведення конкурсу:

Обов’язковою умовою проведення конкурсного добору є його відкритість.

Представники засобів масової інформації та громадськості мають право бути присутніми на засіданнях конкурсної комісії під час проведення співбесіди з кандидатами, під час якої публічно презентуються запропоновані проекти програм розвитку підприємства на один і п’ять років.

До участі в конкурсі не допускаються особи, які:

визнані в установленому порядку недієздатними або їх дієздатність обмежена;

мають судимість за вчинення злочину, якщо така судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку, або на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення;

є близькими особами або членом сім’ї  керівників органу управління.

Вимоги до кандидатів для участі в конкурсі.

Керівником державного чи комунального закладу культури може бути особа, яка має вищу освіту, стаж роботи у сфері культури не менше трьох років, володіє державною мовою та здатна за своїми діловими і моральними якостями, освітнім і професійним рівнем виконувати відповідні посадові обов’язки.

Особа, яка бере участь у конкурсі, подає такі документи:

заяву про участь у конкурсі з наданням згоди на обробку персональних даних відповідно до Закону України «Про захист персональних даних»;

автобіографію, що містить прізвище, ім’я та по батькові, число, місяць, рік і місце народження, інформацію про громадянство, відомості про освіту, трудову діяльність, посаду (заняття), місце роботи, громадську роботу (у тому числі на виборних посадах), контактний номер телефону та адресу електронної пошти чи іншого засобу зв’язку, відомості про наявність чи відсутність судимості;

копію документа, що посвідчує особу, копії документів про вищу освіту;

два рекомендаційні листи довільної форми;

мотиваційний лист довільної форми.

Зазначені документи надсилаються на поштову та електронну адресу Костянтинівської сільської ради МРЗО: вул.Маяковського, 165, с.Костянтинівка,  Мелітопольського району Запорізької області; контактний телефон: 441001 Дузь Ю.В., електронна адреса: http://kost.gov.ua/  з поміткою «документи на участь у конкурсі».

 

Інформація, що стосується умов праці, відомості про матеріально-технічну базу  закладу, фінансову звітність за попередній бюджетний період підприємства опубліковані на офіційному сайті сільської ради http://kost.gov.ua.

Особа може подати інші документи на свій розсуд, які можуть засвідчити його професійні чи моральні якості.

                                                                                                    

Відповідальність за достовірність поданої інформації несе кандидат.

 

 

Заступник сільського голови

з питань діяльності виконавчих органів ради                             Ю.В.Дузь


Державна підтримка галузі тваринництва у 2018 роціМЕЛІТОПОЛЬСЬКА  РАЙОННА  ДЕРЖАВНА  АДМІНІСТРАЦІЯ

ЗАПОРІЗЬКОЇ  ОБЛАСТІ

Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я

голови районної державної адміністрації

13.02.2018                                     м. Мелітополь                                                 № 72

Про розроблення детального плану території для розміщення та обслуговування сонячних електростанцій на території Костянтинівської сільської ради Мелітопольського району (за межами населеного пункту)

Керуючись ст. 6, 13, 20 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», п. 4 ст. 10, ст. 19 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», Порядком проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.2011 №  555; Порядком розроблення містобудівної документації, затвердженим наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 16.11.2011 № 290, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України від 20 грудня 2011  року за № 1468/20206, розглянувши клопотання від 12.02.2018 товариства з обмеженою відповідальністю «СОЛАР СКІФІЯ 3»:

 1. Визначити Мелітопольську районну державну адміністрацію Запорізької області замовником розроблення детального плану території для розміщення та обслуговування сонячних електростанцій на території Костянтинівської сільської ради Мелітопольського району (за межами населеного пункту).
 1. Замовити розроблення детального плану території для розміщення та обслуговування сонячних електростанцій на території Костянтинівської сільської ради Мелітопольського району (за межами населеного пункту).
 1. Визначити:

1) ТОВ «СОЛАР СКІФІЯ 3» (за згодою) відповідальним за фінансування розроблення детального плану території, зазначеного в пункті 2 даного розпорядження;

2) за погодженням із ТОВ «СОЛАР СКІФІЯ 3» визначити суб’єкта господарювання — розробника детального плану території, з укладенням відповідного договору.

 1. Укласти трьохсторонній договір про розроблення детального плану території, вказаного в пункті 2 даного розпорядження, в якому районна державна адміністрація — Замовник, ТОВ «СОЛАР СКІФІЯ 3» — Платник, підрядна організація — Виконавець.
 2. Надати Виконавцю вихідні дані на розроблення детального плану території для розміщення та обслуговування сонячних електростанцій на території Костянтинівської сільської ради Мелітопольського району (за межами населеного пункту).
 1. Рекомендувати Костянтинівській сільській раді разом з відділом містобудування, архітектури та з питань цивільного захисту населення райдержадміністрації:

1) оприлюднити у двотижневий термін дане розпорядження голови районної державної адміністрації шляхом опублікування його у засобах масової інформації району, а також розміщення на офіційному сайті сільської ради та райдержадміністрації;

2) провести громадські слухання проекту детального плану території для врахування громадських інтересів відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 25 травня 2011 року № 555;

3) в місячний строк з дня надання детального плану території оприлюднити розроблений детальний план території для розміщення та обслуговування сонячних електростанцій на території Костянтинівської  сільської ради Мелітопольського району (за межами населеного пункту) шляхом розміщення матеріалів (планшетів, макетів) у визначеному місці та інформування громадян через засоби масової інформації району, а також розміщення на офіційному сайті сільської ради та райдержадміністрації.

 1. Відділу містобудування, архітектури та з питань цивільного захисту населення райдержадміністрації за результатами розгляду проекту детального плану території на архітектурно-містобудівній раді при управлінні містобудування та архітектури Запорізької обласної державної адміністрації та громадських слухань підготувати проект розпорядження голови районної державної адміністрації про затвердження детального плану території для розміщення та обслуговування сонячних електростанцій на території Костянтинівської сільської ради Мелітопольського району (за межами населеного пункту)  та надати його на затвердження.
 1. Контроль за виконанням даного розпорядження залишаю за собою.

 

Перший заступник голови

районної державної адміністрації                                         В. А. Журавльов

___________________________________________________________________________________________________________________

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ДОВІДНИК для тих, хто звертається до Мелітопольського об’єднаного управління Пенсійного Фонду України в Запорізькій області