06 12 2022 22:18

Інформація для аграріїв та пасічників

ДО УВАГИ СІЛЬГОСПТОВАРОВИРОБНИКІВ ТА ПАСІЧНИКІВ!

З початком весняно — польових робіт сільгосптоваровиробники широко застосовують отрутохімікати для обробки посівів. Тому. з метою забезпечення проведення організаційно-технологічних заходів щодо недопущення отруєння та масової загибелі бджіл внаслідок застосування пестицидів відповідно до вимог чинного законодавства, зокрема Закону України «Про бджільництво» та «Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл» Костянтинівська сільська рада Мелітопольського району Запорізької області повідомляє:

Відповідно до статті 37 Закону України «Про бджільництво» фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки, яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату.

Відповідно до пункту 7 «Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл» власників пасік оповіщають за три доби до хімобробок з зазначенням застосовуваного отрутохімікату, місця (у радіусі 7 км), часу і способу проведення обробки. Указують час ізоляції бджіл.

Всі роботи з пестицидами слід проводити в ранкові та вечірні години. Допускається проведення їх вдень у похмуру, прохолодну погоду, у період відсутності льоту бджіл.

Обробка хімічними речовинами медоносних і пилконосних культур під час їх цвітіння та масового льоту бджіл неприпустима.

У разі крайньої потреби використовують найменні токсичні пестициди або біопрепарати. Обробки проводять в ранкові години за відсутності масового льоту бджіл, при цьому авіаобробки виключаються.

Також, згідно з підпунктом 5.26 пункту 5 «Державних санітарних правил авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України» забороняється проведення авіаційних обробок пестицидами всіх груп токсичності з метою боротьби зі шкідниками та хворобами сільськогосподарських культур, лісових та інших угідь, які розташовані ближче:

а) 5 км від місця постійного перебування медоносних пасік;

б) 2 км від рибогосподарських водойм, відкритих джерел водопостачання, місць випасу домашніх тварин, об’єктів природно-заповідного фонду (заповідників, національних парків, ботанічних і зоологічних заказників і т.д.);

в) 1 км від населених пунктів, тваринницьких і птахівничих ферм, а також посівів сільськогосподарських культур, які вживаються в їжу без термічної обробки.

Відповідно до статті 38 Закону України «Про бджільництво» порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законами України.

Відповідно до вимог Закону України «Про бджільництво» пасіки  підлягають обов’язковій реєстрації за місцем проживання фізичної особи або за місцезнаходженням  юридичної особи, яка займається  бджільництвом, сільських, селищних, міських  радах. Перевезення (кочівля) бджіл на медозбір і запилення здійснюється на підставі ветеринарно — санітарних правил, згідно з якими фізичні та юридичні особи повинні розміщувати пасіки на земельних ділянках, які належать їм на правах власності або користування. Розміщення пасік на земельних ділянках інших власників або користувачів здійснюється за їх згодою.

Додаток: Презентація Заходи з профілактики отруєнь


До уваги всіх фермерів! Візьміть участь у проекті «Фацелія»!

Екологічний Рух «Зелене Сонце» та Національний Ботанічний Сад iм. М. М. Гришка НАН України приділяє особливу увагу існуючій проблемi, безпосередньо пов’язаній з фермерським видом діяльності.

У світі непомітно продовжує розгортатися апокаліпсис для комах: гинуть мільярди бджіл, метеликів та інших значимих для життя нашої планети комах. Незабаром їхня загибель може катастрофічно позначитися на сільськогосподарських культурах та крихких екосистемах по всьому світу і Україна не є винятком. Нещодавні дослідження показують, що понад 40% видів комах скорочуються у чисельності, а третина перебуває під загрозою і їхня загальна швидкість вимирання у 8 разів вища за ссавців, птахів та рептилій! Це створює загрозу екологічного колапсу.

Токсичнi сiльськогосподарські пестициди одна з основних причин загибелі комах. Країни ЄС вже починають запроваджувати обмеження щодо їх використання в аграрному секторі Європи. Ми пропонуємо інший стратегічний шлях вирішення цієї проблеми.

Враховуючи зрозумілу економічну мотивацію (причину) фермера у використанні пестицидів, ми пропонуємо Вам взяти безпосередню участь в екологічному Проєкті «Фацелія», який допоможе знизити вище зазначену загрозу та дозволить фермеру продовжувати вільно боротися з бур’янами (з чистою совістю) та добиватися кращих результатів у майбутньому врожаї.

Фацелiя! Красиві квіти фацелії неймовірним і чудовим чином приваблюють запилювачів та інших комах, є медоносом. Культура стійка дошкідників та різних захворювань. Ефективно бореться з різними видами бур’янів. Є сидератом.

Фацелію сіють ранньою весною, щоб вона цвiла під час використання фермерами пестицидів у боротьбі з бур’янами. Це робиться для кількох цілей, які вже згадувалися вище.

Властивості фацелії:

  • Квіти фацелії своїми дивовижними властивостями приваблюють запилювачів та інших комах та є для них кормовою базою.
  • Збільшує ймовірність запилення сусідніх з нею культур, підвищуючи, таким чином, їхню врожайність, та виробництво меду.
  • Бореться з усіма небажаними бур’янами, витісняючи всі відомі нині їх види.
  • Додатковий бонус – на неї злітаються хижаки, які харчуються листовiйками, квіткоїдами, плодожерками.
  • 3 погляду простоти посіву та вирощування, фацелія один iз найзручніших і невибагливих сидератів, тому її так люблять багато фермерів.

Участь кожного фермера в екологічному проекті «Фацелія» дозволить кардинально змінити екологічну ситуацію в Україні.


Акціонерне товариство «Державна продовольчо-зернова корпорація України» проводить Програму закупівлі зерна майбутнього врожаю 2022 року.

АТ «ДПЗКУ» – національний оператор зернового ринку України, лідер у сфері зберігання, переробки, перевалки та експорту зернових. Створена в 2010 році АТ “ДПЗКУ” – є найпотужнішою державною вертикально–інтегрованою компанією в аграрному секторі економіки України.

Усі необхідні додатки для реєстрації у програмі доступні за посиланням: Форвардна програма ДПЗКУ

У разі виникнення питань звертатися за телефоном: (06199) 44-10-01


ОГОЛОШЕННЯ!

Запис Всеукраїнського фермерського форуму, який відбувся 18 листопада 2021 року можна переглянути на YouTube-каналі ПроLand за посиланням: https://youtu.be/ggavHgFDuQ0. Запрошуємо підписатися на канал, щоб бути у курсі важливих подій!

Також надаємо посилання на сайти організаторів заходу:

Міністерство аграрної політики та продовольства України — https://minagro.gov.ua/ua

Всеукраїнський Конгрес Фермерів — https://farmers.org.ua/

Всеукраїнська асоціація громад — https://communities.org.ua/


ОГОЛОШЕННЯ!

Розпочато прийом документів для отримання державної підтримки відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.10.2021 №1070 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам, які використовують меліоровані землі».

Суб’єктам господарювання, що претендують на отримання зазначеної державної підтримки, необхідно до 01 грудня 2021 року надати комісії Мінагрополітики відповідні документи у паперовому вигляді.

Форму заявки на отримання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам, які використовують меліоровані землі, затверджено наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 02.11.2021 №330.

Додатки на 10 арк. в 1 прим.


18 листопада 2021 року о 10:00 відбудеться Всеукраїнський фермерський форум (онлайн) «Актуальні напрями державної підтримки агросектору», приурочений Дню працівників сільського господарства.

Організаторами Форуму є Міністерство аграрної політики та продовольства України, Всеукраїнський Конгрес Фермерів та Всеукраїнська асоціація громад.

Анонс Всеукраїнського форуму (онлайн) до Дня працівників сільського господарства «Актуальні напрями державної підтримки агросектору»

Для прямого спілкування керівництва центральних органів виконавчої влади, народних депутатів, експертів з фермерами захід передбачає зв’язок за допомогою ZOOM.

Посилання для підключення до Форуму: https://us06web.zoom.us/i/81295161675

Форум також буде транслюватись на YouTube-каналі ПроLand за посиланням: https://youtu.be/ggavHgFDuQO

Контактний телефон регіонального координатора Всеукраїнської асоціації громад, який, у разі потреби, долучиться до комунікації з громадами: Аскад Ашурбеков тел. (068) 453 52 31, e-mail: zap.coordinator@communities.org.ua.